2 jaar BEAT!

BEAT Cycling Club

Vandaag, de 11e van de 11e , is onze verjaardag! We bestaan inmiddels alweer 2 jaar en in die 2 jaar is er enorm veel gebeurd, waar we natuurlijk ook heel trots op zijn. In dit overzicht nemen we je mee door 2 jaar BEAT Cycling Club, vanaf het eerste begin.

23 maart 2016: Rebel treedt naar buiten met revolutionair idee

De dag dat 10.000 mensen van binnen en buiten de wielerwereld in Nederland en België een mail in hun inbox vonden met het revolutionaire idee van het oprichten van een professionele wielerploeg vanuit een clubstructuur. Een ambitieus plan om de professionele wielersport duurzamer te maken en wielerliefhebbers daar deel van uit te laten maken.

11 november 2016: De officiële oprichting van BEAT Cycling Club

Een belangrijke dag in onze clubhistorie: de officiële oprichting van onze club. Dit gebeurde tijdens het Wielerpassie Festival in Rosmalen.

29 november 2016: De eerste brainstormsessie

BEAT was nog een plan op papier en de handen van tientallen wielerliefhebbers begonnen al te jeuken om dit tot leven te brengen. In het eerste jaar van de club werden leden dan ook regelmatig uitgenodigd voor inspirerende brainstormsessies die tot laat in de avond doorgingen. Dit heeft een schat aan geniale ideeën opgeleverd waaruit de club de komende jaren kan blijven putten.

6 december 2016: Piotr Havik gaat voor BEAT rijden

Ons eerste proflid van de club was Piotr, hij was al vanaf het begin betrokken bij de totstandkoming van de club en ging vanaf deze dag ook wedstrijden namens BEAT rijden, en hoe…

18 december 2016: Eerste wedstrijd voor BEAT

De dag dat Piotr zijn eerste wedstrijd namens BEAT reed. Dit was het EK Strandrace in Scheveningen. Piotr werd daar knap 13e.

31 januari 2017: Theo Bos sluit zich aan bij BEAT

Na het eerste proflid op de weg volgde een nieuwe bijzondere aanwinst. Baanrenner Theo Bos sloot zich aan bij BEAT met het doel om de eerste commerciële sprintbaanploeg op te richten in Nederland.

7 februari 2017: De eerste BEAT Ride voor leden

Samen fietsen hoort natuurlijk ook bij onze club! Sinds de eerste BEAT Ride in februari 2017 is dit concept steeds verder doorontwikkeld. Van maandelijkse thematocht over gravel, heuvels en kasseien, naar onderdeel van één grote clubdag, naar de eerste lokale BEAT Rides op meerdere plekken in het land, georganiseerd door en voor leden.

11 maart 2017: De eerste professionele overwinning voor BEAT

Tijdens het internationale sprint- en keirintoernooi in Alkmaar liet Theo zien nog altijd een sterke renner op de baan te zijn. Hij pakte hier de historische eerste professionele overwinning voor onze club, voor Callum Skinner en Jeffrey Hoogland.

9 augustus 2017: De oprichting van de BEAT baanploeg

Een jarenlange droom van Theo werd werkelijkheid op deze dag. De BEAT baanploeg werd officieel aangekondigd en werd daarmee de eerste commerciële Nederlandse baanploeg. Wereldtoppers Matthijs Büchli en Roy van den Berg versterken Theo op de baan. De rest is inmiddels geschiedenis…

1 oktober 2017: Het eerste BEAT clubkampioenschap

Met je clubgenoten strijden voor de titel BEAT clubkampioen, in 2017 kon dit voor het eerst! Joost van Wijngaarden en Lonneke van Schaik kregen de eer om de BEAT kampioenstrui een jaar lang te mogen dragen na een knappe prestatie. Nog mooier: hun naam staat voor eeuwig op de erelijst die de clubgeschiedenis ingaat en waar later de grootste namen op prijken. 

25 oktober 2017: De oprichting van de BEAT wegploeg

De oprichting van een wegploeg binnen de club is vanaf de oprichting het hoofddoel geweest. Op deze dag werd dan ook bekend dat BEAT in 2018 voor het eerst met een wegploeg op continentaal niveau ging strijden. De eerste renner die tekende was Piotr Havik. Dit debuutjaar werd uiteindelijk een groot succes.

5 november 2017: De eerste wereldbeker overwinning voor de BEAT baanploeg

Op 5 november wist Matthijs Büchli de eerste wereldbeker overwinning namens BEAT te boeken. Hij deed dit in stijl op de baan van Pruszków in Polen. Op het onderdeel keirin liet hij de concurrentie achter zich na een sterk toernooi.

28 april 2018: de eerste podiumplaats van de BEAT wegploeg

Heel lang duurde het niet, tot de eerste podiumplaats voor onze wegploeg. Hij kwam op naam te staan van Aksel Nõmmela. Tijdens de PWZ Zuidenveldentour ging hij er met een knappe 3e plaats vandoor.

12 mei 2018: de eerste UCI-overwinning van onze wegploeg

Niet eens een maand later was het dan zover… De eerste UCI-overwinning van onze wegploeg werd een feit! Piotr wist tijdens de Ronde van Overijssel het sterke deelnemersveld voor te blijven en in de sprint het grote Britse talent Harry Tanfield te kloppen.

1 juli 2018: het eerste BEAT Stadium tijdens het NK in Hoogerheide, waar Piotr 10e wist te eindigen

Een topdag in de historie van onze club! Het eerste BEAT Stadium, waar leden samen bij de koers hun clubgenoten kwamen aanmoedigen, was een feit. Op het NK in Hoogerheide schreeuwden ze Piotr na een knappe 10e plaats.

4 september 2018: het eerste vrouwelijke proflid van BEAT

Na alle mannenploegen, werd het tijd voor een vrouwelijke versterking bij BEAT. Laurine van Riessen kwam de baanploeg versterken en werd daarmee de eerste vrouw op professioneel niveau bij BEAT. Een mooie stap voor onze club. Niet lang daarna volgt ook Nicky Degrendele in haar voetsporen.

10 september 2018: de bekendmaking van BEAT Japan

Na het succes in Nederland en België gingen we uitbreiden naar Japan! Baanrenners Theo en Matthijs waren daar al razend populair en zetten BEAT op de kaart. Tijd voor een volgende stap dus en die kwam er met BEAT Japan.

11 november 2018: BEAT bestaat 2 jaar

En daar zijn we dan, vandaag. We bestaan 2 jaar en wat is er toch al veel gebeurd! Dit hadden we nooit gekund zonder onze leden. Daarom zijn we jullie natuurlijk enorm dankbaar! Op naar de volgende mijlpalen voor onze mooie club.