2e voor Aksel in de Antwerp Port Epic!

BEAT Cycling Club

Wat een koers! Aksel wordt 2e in de Antwerp Port Epic (UCI 1.1), Piotr zorgde voor een dubbele top-10 met zijn 7e plaats! Heel knap gereden door onze clubgenoten dus.

Zware koers

De Antwerp Port Epic leek op voorhand een enorme uitputtingsslag te worden en dat was het ook. Een koers met meer dan 50 kilometer aan gravel, modder, kasseien en zelfs grasvelden kan niet anders dan zwaar zijn. Toch kregen we al vroeg in de wedstrijd een kopgroep, maar deze werd niet gevaarlijk bevonden. Het gat werd gecontroleerd en de kopgroep kon uiteindelijk vrij gemakkelijk worden ingerekend. In de finale kwam er een serieuze kopgroep tot stand. Uiteindelijk reden van Schip en van Keirsbulck weg. In de achtervolgende groep met onder andere ook Wout van Aert, wisten Aksel en Piotr heel sterk mee te rijden. Toen van Schip in de slotfase onderuit gleed, wist van Keirsbulck solo naar te finish te rijden. In de laatste kilometer kwamen de achtervolgers, door enorm sterk werk van Piotr, nog terug bij van Schip. Uiteindelijk was het onze eigen Aksel die de sprint voor de 2e plaats wist te winnen!

“Beste wedstrijd van het seizoen”

Egon, onze ploegleider, was enorm tevreden met het resultaat: “Ik denk dat dit onze beste wedstrijd van het seizoen was, met twee renners in de top-10 in deze lastige UCI 1.1 wedstrijd. De ploeg heeft goed gereden en zeker de twee mannen voorin reden gewoon heel knap. Tactisch reed Aksel heel knap en Piotr reed heel sterk met meerdere aanvallen voor zichzelf en om de koers hard te maken. Alles liep gewoon gesmeerd. We hebben als enige continentale ploeg in een kopgroep met alleen pro-continentale ploegen heel sterk gereden.” Zegt de tevreden ploegleider.

Perfecte koers

Aksel reed een bijna perfecte koers, zo vond hij ook zelf: “Piotr en ik reden een bijna perfecte koers en deden wat we konden. Bij het oprijden van de eerste kasseien -en onverharde secties zaten we al goed van voren. Toen Wout van Aert aanviel was de selectie gemaakt. Piotr en ik zaten erbij, dus dat was top. Jammer genoeg was er geen goede samenwerking in de groep. Er zaten veel Roompot mannen en een Wanty-Group Gobert renner. Doordat zij allebei een man van voren hadden reden ze niet. Dan zat er nog wel iemand van Sunweb, maar die deed ook niet veel werk, waardoor het op van Aert, Piotr en mij neerkwam. Als we zo door zouden rijden, brachten we de Roompot renners naar de finish, dus we besloten aan te vallen, de een na de ander. Dit hielp heel erg. Toen Piotr in de finale een paar keer aanviel en de snelheid goed hoog hield, wilde niemand meer aanvallen en kon ik mezelf goed positioneren. Uiteindelijk zag ik van Schip en ging ik aan. Het is natuurlijk altijd jammer dat we geen 1e worden, maar we hebben het maximale uit deze situatie gehaald en ik ben heel erg blij en tevreden met mijn 2e plaats!”, aldus een blije Aksel.

De jongens mogen erg trots zijn op zichzelf, een dubbele top-10 klassering in zo’n zware koers, met dit sterke deelnemersveld, is een topprestatie! 

Kom naar het BEAT Clubkampioenschap!

Wil jij onze profrenners ontmoeten? Kom naar het BEAT Clubkampioenschap op 6 oktober 2018! Doe mee aan het combinatieklassement, woon verschillende workshops bij en stel al jouw vragen aan de profrenners en onze stafleden.