Aksel Nõmmela wint Grand Prix Albert Fauville!

BEAT Cycling Club

Raak...

Na een slopende koers door het prachtige Waalse landschap kwam clubgenoot Aksel Nõmmela solo over finish van de Grand Prix Albert Fauville (UCI 1.2). Een aanvallende koers van de hele ploeg, met uiteindelijk twee renners van onze ploeg in de beslissende kopgroep, werd door Aksel bekroond met de tweede UCI-zege in de geschiedenis van onze nog jonge club.

Warmte van de zon en de spanning

Het was een zware koers in warme omstandigheden. Het devies was dan ook: ''drinken, drinken, drinken''. Na 15 kilometer ontstond er al een kopgroep van iets meer dan 20 renners waaronder Aksel, Alex en Nahom. Er werd gedurende de hele koers veel aangevallen en onze mannen hebben het slim aangepakt door er samen voor te zorgen dat er telkens iemand van ons mee zat in de eerste groep.

Aksel na zijn overwinning: ''Na 100 kilometer waren er telkens aanvallen, maar we hebben het slim gespeeld door telkens iemand mee te hebben. Uiteindelijk gingen we met 14 renners, waaromder Alex en ik, de laatste lokale ronde in. We reden ons met een zestal renners los, en hier hadden wij het voordeel dat we met twee waren. Het was aanval na aanval, zowel Alex als ik hebben enkele keren meegesprongen. Toen ik weer werd teruggepakt na een uitvalpoging met Lewis stopte iedereen met trappen en toen besloot ik ervoor te gaan. Alles of niets. Gelukkig viel het perfect uit. Ik ben heel blij met deze overwinning.''

Aan de finish stonden onze verzorgers nagelbijtend de koersradio te volgen. De vreugde was groot toen het er steeds rooskleuriger uit ging zien voor onze Aksel en onze club! Zeker door het samenwerken van de ploeg en staf was de overwinning van Aksel - die er al even aan zat te komen - een prachtige teamprestatie.

Race coach Theo: ''Het was een goede koers van de ploeg. We zaten continu van voren en hebben het de hele koers onder controle gehad. We hebben alles goed gedaan en Aksel maakte het geweldig af. De tweede overwinning van de BEAT Cycling Club wegploeg!''

Uitslag

Positie Renner Ploeg
1 Aksel Nõmmela BEAT Cycling Club
2 Mathijs Paasschens Home Solutions-Anmapa
3 Glenn Debruyne Home Solutions-Anmapa
4 Adam Lewis T.Palm Pole Wallon
5 Felix De Groeff VP Consulting-Zannata
6 Ross Lamb T.Palm Pole Wallon
7 Alex Mengoulas BEAT Cycling Club
8 Jens Reynders Leopard Pro Cycling
9 Alexander Krieger Leopard Pro Cycling
10 Robin Stenuit Sovac Natura4ever

Meer weten over BEAT Cycling Club? Ontdek het hier!