BEAT Club Meetup: Kickoff België

Filip Verhofsté

Dinsdag 21 maart, de lente is in het land!
Ideaal moment om Beat voor het eerst écht te introduceren in België, een beter moment voor de kick-off was er niet…

Druppelsgewijs komen de BEAT-members binnen in de kantoren van Rebel, mede oprichter en drijvende kracht achter BEAT Cycling Club. De leden worden verwelkomd door onze sympathieke ambassador Piotr Havik, zopas nog winnaar van de GP in Woensdrecht, dus man in vorm.

Na de eerste welkomstwoorden van gelegenheidsgastheer Serge wordt het BEAT-project voorgesteld door Geert Broekhuizen, zodat eenieder grondig mee is met het hele verhaal en de achtergrond ervan. 

Vervolgens doen we een opsplitsing in waaiers, niet om te koersen (nog niet) maar wel voor een brainstorm want bij BEAT denken de leden mee aan de bouw van de club en de uitstraling die onze toekomstige wielerploeg gaat hebben. Hoe wordt  BEAT Cycling Team de coolste bunch van het peloton? Welk type renner hebben we in gedachten, m.a.w. wat zijn de eigenschappen waaraan hij of zij moet voldoen (de BEAT factor)?  Hoe kunnen we onze leden nog meer betrekken bij het hele BEAT gebeuren én bij de wielerploeg zelf? Het lijkt futiel, maar deze brainstorm met de leden levert ons telkens nieuwe inzichten en/of bevestiging van datgene waar we mee bezig zijn.

Clubcoordinator Sam licht nog even de komende events toe waar alle leden op zijn uitgenodigd, we komen tot de conclusie dat BEAT steeds actiever, veelzijdiger en meer aanwezig is.

Uiteraard sluiten we af zoals steeds op clubavonden met een kwis (“petje op petje af”, voor de Belgen onbekend maar voor de Nederlanders een duidelijke zaak). Onderwerp is – hoe kan het anders in Antwerpen – de Ronde van Vlaanderen en de winnaar wordt uiteindelijk een dame (een winnares dus). Alle heren op hun waarde geklopt, de BEAT factor is onvoorspelbaar en gender gelijk!

Afsluiten doen we in stijl en stipt volgens schema omstreeks 21.30u drinken we een (voor sommigen meerdere) Kwaremonts. Met 30 aanwezige leden voorwaar een leuke en geslaagde club meeting!