BEAT Cycling Club debuteert volgend seizoen met wegploeg

BEAT Cycling Club

BEAT Cycling Club voegt vanaf volgend seizoen een wegploeg toe aan de clubstructuur. BEAT heeft inmiddels de continentale licentie voor de ploeg aangevraagd bij de KNWU en UCI. De wegploeg is de tweede wielerploeg binnen de club, na de professionele baanploeg die afgelopen zomer is gelanceerd.

“De oprichting van de wegploeg is na de baanploeg een grote stap in het realiseren van de ambitie van BEAT: het bouwen van een professionele wielerclub waar topsport wordt bedreven vanuit de clubstructuur, samen met onze leden en partners. We zijn dan ook heel trots dat we een jaar na onze oprichting al een baanploeg en een wegploeg hebben kunnen oprichten vanuit de club. Via de baanploeg bedrijven we topsport op het allerhoogste niveau en zijn we actief in wereldbekers en kampioenschappen. Met de wegploeg werken we komende jaren vanaf de basis toe naar het hoogst haalbare niveau, met als ambitie deelname aan de Tour de France”, aldus Geert Broekhuizen, medeoprichter van BEAT Cycling Club.

BEAT: voor en door de leden
BEAT is opgericht om haar leden en partners te inspireren en te betrekken bij de club. Met de komst van de wegploeg wordt het aanbod naar de leden vergroot, met toevoegingen als exclusieve updates over de bouw van de ploeg, invloed op de gang van zaken binnen de club (zoals scouting van renners), vergaande betrokkenheid rond de koers en toegang tot dezelfde kleding, begeleiding en materialen als de renners. De wegploeg is dan ook een testomgeving voor de club en haar partners, waarin BEAT constant op zoek gaat naar hoe fans en fietsers nog actiever bij de club en topsport betrokken kunnen worden.
 
De verdere invulling van de ploeg, zoals renners, begeleiding en het wedstrijdprogramma wordt de komende weken verder bekendgemaakt.

Het model van BEAT
BEAT heeft een duurzaam financieel fundament ontwikkeld, bestaande uit lidmaatschapsbijdragen van de leden, inkomsten uit diverse activiteiten die de club aanbiedt voor fans, fietsers en bedrijven en uit meerdere partnerships. In samenwerking met de partners van BEAT worden nieuwe proposities ontwikkeld voor de leden van de club, zoals op het gebied van kleding, evenementen, begeleiding en materialen. Daarmee ontstaat de unieke situatie dat partners kunnen aanhaken bij zowel de leden van de club, de wegploeg als de baanploeg.
 
De partners die bijdragen aan de ontwikkeling van BEAT worden in de komende periode aangekondigd. RebelGroup is eind vorig jaar al als een van de eerste partners aangehaakt en zal ook in 2018 als partner betrokken zijn.