BEAT lanceert innovatieve Partner Club

Unieke samenwerkingen gebaseerd op storytelling, activatie, conversie en zichtbaarheid

Al eens nagedacht om de wielersport in te zetten binnen je onderneming? De wielersport is namelijk populairder dan ooit. Waar de professionele wielersport een van de meest populaire TV sporten is, stappen er alleen al in de Benelux miljoenen mensen zelf op de racefiets.

BEAT combineert het beste van beide werelden door de topsporters en wielerliefhebbers samen te brengen in één club, met professionele wielerploegen als uithangbord. Een unieke en nieuwe structuur die veel kansen biedt om alle soorten bedrijfsdoelstellingen te ondersteunen.  

Een duurzame structuur in het profwielrennen
Om de noodzakelijke duurzaamheid in de professionele wielersport te realiseren heeft BEAT Cycling Club haar wielerploegen opgericht vanuit een clubstructuur, zoals in andere sporten gebruikelijk is.

Deze structuur bewijst al levensvatbaar te zijn met meerdere inkomstenbronnen naast onze partnerships, dankzij onder andere de continue ontwikkeling van de lidmaatschapsproposities voor wielerliefhebbers. Dat resulteerde in een club met 1500 aangesloten leden, wat BEAT de grootste wielerclub van de Benelux maakt. De club groeit dagelijks dankzij de successen en zichtbaarheid van onze topsporters en de constante uitbreiding van het lidmaatschap.

Innovatie traditioneel partnermodel
Ook op het vlak van partnerships kiest BEAT radicaal voor een andere werkwijze. Andere wielerploegen zijn momenteel volledig gericht op sponsoring vanuit één of twee bedrijven als inkomstenbron. Daardoor geven ze hun naam en uiterlijk volledig weg. Bovendien kost sponsoring op die manier heel veel geld en is het eigenlijk maar interessant voor een beperkt aantal partijen. 

BEAT Cycling Club is een club met een vaste naam, eigen clubkleuren en een eigen verhaal. Hierdoor kunnen we een nieuwe waardevolle propositie bieden aan meerdere partijen en hen met elkaar verbinden.

Om dat te realiseren heeft BEAT Cycling Club een netwerk van bedrijven opgericht die actief meebouwen aan de club en een voor hen relevante community. Dat betekent dat niet één partij, maar juist een grote groep van partijen samen de belangrijkste partner van de club vormen.

Nieuwe waardepropositie
De leden van onze Partner Club maken impact dankzij de nieuwe mogelijkheden die ontstaan via onze clubstructuur:

  • Storytelling: We vertellen ons eigen verhaal, zoals onze innovatieve aanpak om de wielersport te veranderen, onze route naar de Olympische Spelen in Tokio 2020 en onze weg naar Tour de France. Maar we verweven dat ook op authentieke manieren met de verhalen die aansluiten bij het unieke verhaal van onze partners. We hebben hierbij een duidelijke en gestructureerde aanpak uitgewerkt met de huidige leden van de Partner Club.  
  • Activaties: We beschikken over aansprekende ambassadeurs die worden ingezet om het partnership te activeren, zoals vijfvoudig wereldkampioen Theo Bos, regerend wereldkampioene Nicky Degrendele, of Laurine van Riessen die de eerste vrouwelijke Olympische medaillewinnares op zowel de zomer- als winterspelen kan worden. Ook Matthijs Büchli die als favoriet voor Olympisch goud gaat in 2020 spreekt tot de verbeelding. Hetzelfde geldt voor al onze talentvolle wegrenners, ieder met een eigen verhaal, die elk dromen najagen in hun nog jonge carrière. Daarnaast is onze veelzijdige staf inzetbaar op inspirerende vakgebieden als teambuilding, vitaliteit, coaching en voeding.
  • Conversie: We bieden de mogelijkheid om een gezamenlijke businesscase uit te werken richting de wielerliefhebber en de andere partners, ondersteund door authentieke content vanuit de club.
  • Zichtbaarheid: Wij bieden de mogelijkheid om het partnership zichtbaar uit te dragen via onze profploegen. Op de kleding, in de communicatie of op onze evenementen.

Co-creatie
In partnerships is de tijd en aandacht die partners zelf in de samenwerking moeten steken om de waarde eruit te halen vaak een struikelblok. Als BEAT ontzorgen we de partners juist doordat we een eigen activatieteam hebben dat proactief de activatie voor onze partners verzorgt. 

Partner Club groeit snel
Inmiddels bestaat de Partner Club uit zeven leden, met bedrijven als AGU, NLtraining en Isostar. Ook Plantina en KOGA sloten zich recentelijk aan om mee te bouwen aan de club.

Interesse om aan te haken bij de BEAT Partner Club en wielrennen in te zetten binnen jouw onderneming? BEAT biedt betaalbare kansen en mogelijkheden om veel impact te maken. Neem contact met ons op via het onderstaande formulier zodat we vrijblijvend kunnen kennismaken.