BEAT neemt afscheid van vier wegrenners

BEAT Cycling Club

Het einde van dit wegseizoen nadert, maar het volgende seizoen staat ook alweer snel voor de deur!
In deze periode nemen we vanwege uiteenlopende redenen afscheid van enkele renners. Een speciaal moment, omdat dit allen jongens zijn die de eerste stappen van de BEAT wegploeg van dichtbij hebben meegemaakt. Zij zijn de eerste renners geweest die zich hebben ingezet om onze clubkleuren te verdedigen in de koers en daar zijn we ze ontzettend dankbaar voor!

Aksel Nõmmela
Eén van de vertrekkers is de Est Aksel Nõmmela. Dankzij Aksels sterke eindschot wisten we dat we een renner in huis haalden die mooie uitslagen voor de club kon behalen. Aksel had hierbij ook een duidelijk doel: een stap hogerop zetten op professioneel niveau. Hij heeft bij BEAT bewezen klaar te zijn voor deze stap, dankzij zijn professionele houding, maar uiteraard ook een reeks indrukwekkende prestaties. Zijn overwinning in de GP Albert Fauville (1.2) en podiumplaatsen in de Antwerp Port Epic (1.1) en Heistse Pijl (1.1) vielen hierbij het meest op. Dit is ook de Belgische Pro Continentale formatie WB-Aqua Protect Veranclassic niet onopgemerkt gebleven, die hem in 2019 in de ploeg opneemt.

We zijn er trots op dat er, na Arjen Livyns (Veranda’s Willems-Crelan), opnieuw een renner via BEAT de stap omhoog weet te maken en kijken er naar uit om de verdere ontwikkeling van Aksel verder te volgen!

Bas Tietema
Een andere renner die de club verlaat is Bas Tietema. Bas is bij de wegploeg gehaald als één van de beoogde speerpunten. Helaas is dat er dit seizoen niet uitgekomen. Ondanks een sterke seizoenstart, liep het maandenlang niet lekker voor de Zwollenaar. Binnen de mogelijkheden van de club hebben we Bas zoveel mogelijk geprobeerd te helpen om de stijgende lijn weer op te pakken. Omdat dit richting het einde van het seizoen niet is gelukt en de plekken in de huidige opzet van de wegploeg schaars zijn, hebben we besloten om onze samenwerking stop te zetten.

We zijn Bas dankbaar voor zijn inzet dit jaar, zowel op als naast de fiets, en hopen dat hij via een andere omgeving weer de weg omhoog kan vinden.

Wesley van Dyck
De explosieve Oost-Vlaming Wesley van Dyck liet zich in 2017 nadrukkelijk zien op nationaal niveau, waarop hij de kans heeft gekregen om zich op Continentaal niveau te bewijzen in de kleuren van BEAT. Die overstap viel niet mee en liep voor Wesley niet uit op wat hij had gehoopt. Hierdoor ging hij ook met minder plezier naar de koers.

Daarom heeft hij zelf besloten om terug te keren naar clubniveau en daar weer te laten zien wat hij in huis heeft. Daarmee wensen we Wesley veel succes en vooral plezier!

Danny Maas
Tot slot verlaat ook de benjamin van de wegploeg het nest. De jonge Danny Maas kwam dit jaar rechtstreeks over van de juniorencategorie, waardoor BEAT hem langzaam klaar wilde stomen voor het Continentale niveau. Uiteindelijk bleek toch dat deze stap nog iets te hoog gegrepen was. Dankzij de sterke prestaties van het team, werd de wegploeg steeds vaker uitgenodigd voor UCI 1.1-wedstrijden. Dit bood vele kansen voor de andere renners, maar voor Danny ook direct een lastig programma om verder aan zijn inhoud te werken. We zijn ervan overtuigd dat het beter voor zijn verdere ontwikkeling is om op clubniveau koerskilometers te maken.

Daarbij wensen we hem veel succes en we kijken ernaar uit om volgend jaar een sterkere Danny tegen te komen in de koersen.