BEAT wegploeg maakt zich op voor debuutseizoen

BEAT Cycling Club

De nieuwe wegploeg van BEAT Cycling Club zal komend weekend tijdens de Ster van Zwolle op zaterdag en Dwars door West-Vlaanderen op zondag haar debuut maken in het wielerpeloton. Voor de club is de komst van de wegploeg een nieuwe stap om de club verder uit te bouwen en ambities te realiseren.

In hoog tempo heeft BEAT Cycling Club het afgelopen najaar een wegploeg van oorspronkelijk negen, maar door de recente overstap van Arjen Livyns (BEL) naar Veranda’s Willems–Crelan, (voorlopig) acht renners geformeerd. Het team zal uitkomen onder een continentale UCI-licentie. BEAT is de eerste wegploeg die is ontstaan vanuit een duurzame clubstructuur. De komende jaren wil BEAT de wegploeg verder gaan ontwikkelen met als ambitie om in de toekomst als eerste club ooit deel te nemen aan de Tour de France. Afgelopen zomer richtte BEAT ook al een professionele baanploeg op, die afgelopen seizoen grote successen behaalde tijdens de wereldbekers en Nederlandse kampioenschappen, en die deze week actief is op de WK baanwielrennen in Apeldoorn.  
 
Geert Broekhuizen, medeoprichter van BEAT Cycling Club, over de wegploeg: “Afgelopen seizoen hebben we een prachtig debuut gezien van onze baanploeg en kijken ernaar uit om nu ook actief te zijn met onze wegploeg in het wielerpeloton. De laatste maanden is er hard gewerkt aan het opbouwen van de ploeg. Naast het formeren van het team moest de organisatie worden neergezet waarmee we de komende jaren verder kunnen groeien. Een belangrijk element is het aantrekken van (technische) partners. Doordat zij geloven in de visie van BEAT en de meerwaarde van het clubmodel, hebben wij in een recordtempo fantastisch materiaal voor onze renners kunnen faciliteren en kunnen we met hen nog meer waarde bieden aan onze leden.”
 
Coach Egon van Kessel kijkt uit naar de start van het nieuwe seizoen: “De afgelopen weken hebben we ons goed voorbereid op het uitdagende wedstrijdprogramma dat we hebben kunnen samenstellen. De verschillende trainingskampen in Nederland en België hebben hun vruchten afgeworpen en de renners zijn klaar om te laten zien wat zij kunnen. Omdat we te maken hebben met een nieuwe groep hebben we naast de trainingen ook groepsdynamica-activiteiten georganiseerd om de nieuwe groep te kneden tot een team.” De ervaren kracht kijkt dan ook uit om het team aan het werk te zien: “We hebben een mooi uitgebalanceerd team. Jongens als Nõmmela, Havik en Tietema hebben de afgelopen jaren al een hoop ervaring opgedaan en zijn klaar om een volgende stap te maken in hun carrière. Desale, Maas, Van Dyck, Abraham en Mengoulas moeten zich nog verder gaan ontwikkelen op dit niveau. We gaan graag ons steentje bijdragen aan de ontwikkeling van onze renners en de sportieve ambities waarmaken”.
 
De wegploeg bestaat momenteel uit: Daniel Abraham (NED), Nahom Desale (ERI), Wesley Van Dyck (BEL), Piotr Havik (NED), Danny Maas (NED), Alex Mengoulas (NED), Aksel Nõmmela (EST) en Bas Tietema (NED).
 
De eerste koers die de BEAT-wegploeg gaat rijden, is de openingswedstrijd van de Nederlandse Topcompetitie, de Ster van Zwolle, op zaterdag 3 maart. Eén dag later reist de ploeg af naar West-Vlaanderen voor de semi-klassieker Dwars door West-Vlaanderen. Het weekend hierop staat de Ronde van Drenthe dikgedrukt in de agenda. In de twee laatstgenoemde wedstrijden worden de degens gekruist met verschillende WorldTour-teams. De volgende week zal de ploeg weer een trainingskamp beleggen om zich gezamenlijk voor te bereiden op de Volta Limburg Classic van zaterdag 31 maart. 

Interactie met wielerfans rond deze wedstrijden is de basis van BEAT en de club richt zich op het toepassen van nieuwe initiatieven voor wielerliefhebbers om de koers van nóg dichterbij mee te maken. Leden zijn te allen tijde welkom op de koers om hun clubgenoten aan te moedigen en inzichten van binnenuit te krijgen. De renners van BEAT Cycling Club delen hun passie voor het wielrennen dan ook graag met hun clubgenoten. Deze renners hebben overigens allen een eigen verhaal en motivatie: hun #RoadToBEAT. 

De partnergroep van de wegploeg bestaat uit: AGU, Isostar, NLtraining, Wahoo Fitness, Argon 18, 4iiii, Schwalbe Tires, Reynolds Cycling, Mavic, Jako by Sportegro, Morgan Blue, Van Loo & Veerhoek, Shimano Benelux en Today’s Plan. Deze groep is tot stand gekomen na een zoektocht naar duurzame samenwerkingen die passen bij de visie en clubstructuur van BEAT. Door het clubmodel bestaan partnerschappen namelijk niet enkel uit de ondersteuning van de wegploeg, maar focussen deze met name op het creëren van een waardevol aanbod voor de leden van de club. Zo maken leden gebruik van dezelfde kleding, materialen en kennis, en organiseert BEAT met haar partners diverse evenementen en uitdagingen voor haar community. Op deze manier kunnen partners van BEAT op een volledig nieuwe manier in contact raken met wielerliefhebbers en hen ondersteunen in hun eigen persoonlijke dromen en ambities. Daarnaast profiteren partners van diverse mogelijkheden voor interne activatie van de samenwerking via hospitality, clinics en evenementen met de professionele wielerploegen van BEAT.