Blog: BEAT is here to stay!

Geert Broekhuizen

Tijdens de bouw van BEAT Cycling Club nemen oprichters Geert Broekhuizen en Edwin Gulickx je mee in hun avontuur. In deze blogpost vertellen we je graag over hoe het proces van de bouw van onze club eruitziet en waar we nu staan.

De laatste paar maanden hebben we als BEAT prachtige dingen bereikt en grote stappen in onze ontwikkeling gezet. Het ledenaanbod is dankzij fantastische partnerships uitgebreid en er rijden meer amateurs in een BEAT-shirt rond in Nederland en België dan van elke andere club. Nee, we doen nog niet mee aan de Tour de France, maar we hebben wel de allereerste professionele wielerploeg vanuit een clubstructuur opgericht.

Eindstreep
Op weg naar kantoor moet ik denken aan één van de bekendste wieleruitspraken, namelijk “Parijs is nog ver” van wielerlegende Joop Zoetemelk. Zo kort na de Tour de France kan ik vaststellen dat deze beroemde uitdrukking weer regelmatig voorbij is gekomen op tv en radio. Ik hoor het één van de kopmannen nog zeggen: ‘De eindstreep is nog ver en er kan nog van alles gebeuren onderweg.’ Deze bekende uitspraak is een mooie metafoor voor de ontwikkeling van BEAT Cycling Club, maar ook voor het wielrennen in zijn algemeenheid.

Vluchtig model
Ondanks de grote belangstelling voor de afgelopen Giro d’Italia en Tour de France, wordt het wielernieuws ook weer gedomineerd door berichten over wielerploegen die moeten vrezen voor hun voortbestaan. Orica en Cannondale trekken zich terug uit sportsponsoring en succesvolle teams als Quick-Step en BMC verkeren nog steeds in onzekerheid over hun toekomst. Ondanks dat de wielersport mondiaal groeit, is het nog steeds voor veel ploegen een te grote hindernis om sponsoren te vinden en te behouden in het belang van de continuïteit van de ploeg. Ieder bericht hierover versterkt ons gevoel dat we met BEAT Cycling Club de juiste weg zijn ingeslagen. Natuurlijk is de eindstreep ook voor ons nog ver en moeten wij onderweg de nodige hindernissen nemen.

Duurzaam model
Zo wordt aan mij en mijn collega’s regelmatig gevraagd wanneer onze wegploeg zijn opwachting maakt in de Tour de France. Het antwoord op deze vraag is dat we hier elke dag keihard aan werken, met in de afgelopen maanden een focus op het neerzetten van een wereldklasse baanteam. Laat ik het anders stellen: natuurlijk hebben we met de ambitie van deelname aan de Tour de France een duidelijke stip aan de horizon gezet en is die ambitie ook terecht. Zoals jullie weten ligt ons volledige commitment in dat we met BEAT Cycling Club het wielrennen duurzaam willen veranderen. Dat vergt veel energie en bovenal heel veel geduld. We bouwen aan een echte club, waarbij onze leden de drijvende kracht en basis vormen voor de uiteindelijke wegploeg. Via deze weg kunnen we nieuwe inkomstenbronnen genereren waardoor we minder afhankelijk zijn van sponsoren.

Snelheid versus toekomstbestendig
Wij beseffen dat we met klassieke sponsoren sneller hindernissen zouden kunnen nemen, waardoor het eerder mogelijk is om aan de start te staan van grote wielerwedstrijden. Het binden van klassieke sponsoren aan BEAT Cycling Club, om dit na te streven, is echter niet wat we willen. Integendeel. Onze visie is juist dat we niet volledig afhankelijk willen zijn van één of twee geldschieters zoals de meeste wielerploegen dat nu wel zijn. Dit is een lange weg, die we met onze professionele wielerploegen en clubleden afleggen en die verre van lineair verloopt. Lange en ingewikkelde processen horen bij het avontuur wat we met zijn allen zijn aangegaan. Dat maakt het juist uitdagend en spannend.

Waarde lidmaatschap
Wat betekent dit dan voor de komende maanden? Uiteraard blijven we met zijn allen hard werken aan de bouw van onze club. We worden hierin gesterkt doordat het aantal nieuwe leden van de club nog dagelijks toeneemt. We zijn druk bezig met de uitbreiding van het aanbod voor onze leden, maar ook met het aanwezig zijn in het professionele wielrennen.

Community
Op dit moment is BEAT Cycling Club de snelst groeiende wielercommunity van de Benelux. Met meer dan 5000 supporters in ons bestand en meer dan 500 actieve pioniers fietsen er wekelijks honderden wielerenthousiastelingen rond in ons clubshirt. Naast het grootste ledenaandeel in Nederland en België, hebben we ook bereik gecreëerd in Canada, Australië en in het verre Oosten in Singapore, China en Japan. En zowel het aantal pioniers als ons bereik groeit dagelijks! We ondervinden in alles dat BEAT leeft!

Aanbod partners
We spreken veel met potentiële partners die zich willen aansluiten, omdat zij zich herkennen in het DNA van BEAT Cycling Club. In deze gesprekken met partners staat het woord ‘partnership’ voorop. Het moet vooral niet gaan over een ‘zak geld en een sponsornaam op het shirt’. We spreken juist met partners die een verbinding willen aangaan met onze leden. Dat zijn bedrijven die geloven in een duurzaam model, in innovatie en van toegevoegde waarde zijn voor onze leden en andersom. Jullie als BEAT-leden kunnen tegen een speciaal voor ons gereduceerd tarief professionele wielerkleding, brillen, helmen en schoenen aanschaffen. Maar ook trainingskampen en fietsvakanties worden aantrekkelijker door de korting voor BEAT-leden.

Sportief perspectief
Naast het verruimde ledenaanbod is er ook sportief succes te melden. Als allereerste wielerclub ter wereld heeft BEAT een professionele wielerploeg opgericht. Vijfvoudig wereldkampioen Theo Bos, Zilveren Olympische medaillewinnaar Matthijs Büchli en vice-Europees kampioen op de sprint Roy van den Berg maken onderdeel uit van de baanploeg die onder leiding van Tim Veldt meestrijden om de prijzen tijdens het WK baanwielrennen 2018 in eigen land. 

BEAT-rijders sportief vertegenwoordigd
We zijn de afgelopen periode goed zichtbaar in de (professionele) wielersport. Zo reed onze renner Piotr Havik naar een uitstekende 22ste plaats in het Nederlands Kampioenschap op de weg, kroonde hij zich recent tot Wattmeister en slaagde hij erin een stagecontract bij Team Katusha-Alpecin te verdienen. Een prachtig debuut voor Piotr en BEAT tussen de profs. En dan is er ook Theo Bos die baantoernooien wint op de Keirin in Japan en zich momenteel vol overgave voorbereidt op het WK baanwielrennen in eigen land. Stuk voor stuk prestaties waar we trots op zijn.

Ook op amateur- en recreatief niveau zijn de BEAT-leden ruim vertegenwoordigd en dat overal in de wereld. Blijf ons op de hoogte houden van je sportieve prestaties en deel deze via sociale media of onze website met de hashtag #RoadToBEAT. 

BEAT Cycling Club is happening. We verbinden topsport en breedtesport en we zijn nog maar net begonnen. Want uiteindelijk is dit waar onze club om draait: de gezamenlijke passie voor de wielersport op ieder niveau. Dat is ook waar we veel aandacht aan blijven besteden: de leden van onze community verder ondersteunen om meer uit hun sport te halen met het aanbod dat we nu volop aan het ontwikkelen zijn. Hou dus onze site, nieuwsbrief en sociale media goed in de gaten.

Persoonlijk
Ten slotte spreken we je graag ook persoonlijk tijdens één van onze BEAT Club Days. Ik nodig je dan ook graag uit om aanwezig te zijn op zaterdag 2 september vanaf 10.30 uur in de Proloog in Amerongen. Ik hoop velen van jullie hier te ontmoeten om samen in gesprek te gaan over BEAT. We eindigen de dag natuurlijk met een leuke rit.

Heb je trouwens naar aanleiding van dit blogbericht vragen? Je kunt mij altijd bereiken via geert@beatcycling.club. Tot ziens of tot mails!

Loading...