Blog: Met de juiste partners aan de koers beginnen

Geert Broekhuizen

De komende tijd nemen oprichters Geert Broekhuizen en Edwin Gulickx je verder mee in de ambities van BEAT Cycling Club. In deze blog vertellen we je graag over het creëren van waardevolle partnerships.

Laat ik vooropstellen dat ik trots ben op wat we tot nu toe bereikt hebben met BEAT Cycling Club. In minder dan een jaar tijd heeft onze club een groot aantal leden mogen verwelkomen en zijn er de eerste sportieve successen geboekt door BEAT-rijders Piotr Havik en Theo Bos. Ook weten de media ons regelmatig te vinden en is er veel aandacht besteed aan ons revolutionaire initiatief in de wielersport.

Het is dan ook iedere dag bijzonder om te zien hoe er voor en achter de schermen topsport wordt bedreven door een team van enthousiaste collega’s en partners. Partners die zich vaak belangeloos inzetten omdat zij geloven in het succes van BEAT, zoals Edwin Gulickx al schreef in een vorige blog. Tel daar de vele aanmeldingen van leden bij op; het geeft ons het gevoel dat we goed op weg zijn om te bouwen aan een duurzame clubstructuur waaruit straks een professionele wielerploeg voortkomt.

Dit geeft ons veel motivatie om zo snel mogelijk vooruit te willen met onze club. Het is soms lastig dat bepaalde zaken veel tijd en moeite kosten, maar ook onmisbaar zijn in de weg die we zijn ingeslagen.

Zo is het realiseren van de juiste partnerships een tijdrovende opgave. Ligt het aan de partners? Nee integendeel, er is voldoende interesse vanuit het bedrijfsleven. Maar voor ons als organisatie was het eerst prioriteit om te investeren in een compleet projectteam en uiteraard heel scherp te krijgen over wat BEAT Cycling Club aan partners te bieden heeft en andersom. Om een duurzame wielerclub met professionele wielerploegen te bewerkstelligen, geloven we niet in het traditionele sponsormodel van een zak met geld ruilen voor een sponsornaam op een shirt. Nee, we willen juist duurzame samenwerkingen realiseren met bedrijven die passen bij BEAT en andersom.

Inmiddels zijn we in gesprek met een flink aantal prachtige partijen. Bedrijven die we zelf hebben benaderd, maar ook bedrijven die ons hebben benaderd omdat ze enthousiast zijn over wat BEAT tot nu toe heeft gerealiseerd. In deze gesprekken stellen we het volgende voorop:

  • De partners ondersteunen de filosofie van BEAT Cycling Club.
  • De partners willen zich verbinden aan en zien de meerwaarde van een authentieke community met een enorme potentie.
  • We willen samen concepten/producten ontwikkelen die onze leden meer belevenissen en betrokkenheid in de wielersport bieden.
  • Om impact te creëren onderschrijven de partners het belang van de professionele wielerploeg voor de club en dragen hieraan actief bij.                 

Zoals je begrijpt zijn dit processen die veel tijd kosten en moeten we ‘het wiel’ opnieuw uitvinden, omdat het niet gaat om traditionele partnerships. Alleen moet het wel een beter wiel worden dan we nu kennen. Het bouwen van duurzame partnerships die van toegevoegde waarde zijn voor onze leden, professionele wielerploeg en voor de partner zelf vraagt veel denkwerk, meetings, presentaties, voorstellen en dus geduld.

Onze organisatie staat stevig en wat we kunnen bieden is een revolutionaire en groeiende club. We zijn flink onderweg en we geloven dat we binnen afzienbare tijd de eerste partnerships kunnen aankondigen. Partners die nodig zijn om samen aan de koers te beginnen en om het verschil te kunnen maken.

We houden je op de hoogte!

Heb je naar aanleiding van deze blog vragen? Je kunt Geert bereiken via geert@beatcycling.club