Blog: Met een ervaring rijker naar het NCK in Dronten

Antoni van 't Hof

Als voorbereiding op het NCK in Dronten heb ik met BEAT afgelopen zaterdag deelgenomen aan de Team Time Trial in Herungerberg, Venlo.

Vanuit BEAT was er een gemengd en een herenteam afgevaardigd die deelnamen aan de ploegentijdrit. De wedstrijd was opgebouwd in toernooivorm met afsluitend een criterium. Na een professionele workshop tijdrijden moesten we de theorie in praktijk omzetten.

Het toernooi werd afgetrapt met een kwalificatie die bestond uit 4x800m. Deze hakte er direct in waardoor ik gelijk wist dat dit best wel eens een zware wedstrijd zou kunnen worden. Na de kwalificatie begon het échte toernooi. Telkens 3x800m waarbij je met 4 van start ging en ook met 4 moest aankomen. Al scheelde het soms weinig, we wisten elke ronde te overleven en ook nog de finale te winnen. Het was enorm gaaf om als lid van BEAT te mogen deelnemen maar ook om mijzelf te verbeteren. Als lid van BEAT ervaar je de topsport van heel dichtbij en zo kun je dit altijd voor jezelf toepassen.

De kwalificatie en alle vijf onderdelen werden door ons mannenteam gewonnen met een gemiddelde van 46.6Km/h wat resulteerde in een 1e plek overall. Onze gemengde ploeg reed ook zeer verdienstelijk tussen alle mannen.

Ook het criterium werd volgens het boekje uitgespeeld en gewonnen. Na een geslaagde aanval en keurig afstopwerk van mijn clubgenoten kon ik solo over de finish komen.

Wat was het mooi om deze prestatie samen te vieren. Dankzij deze dag is onze club versterkt met teamspirit en vertrouwen. Wij zijn klaar voor het NCK in Dronten!

Wil jij ook nog kans maken om je te kwalificeren voor het NCK in Dronten? Schrijf je dan nog snel in voor de Club Day van 2 september!