Bos, Büchli en Van den Berg geselecteerd voor WK baanwielrennen

BEAT Cycling Club

Theo Bos, Matthijs Büchli en Roy van den Berg zijn door bondscoach Bill Huck geselecteerd voor het WK baanwielrennen dat plaats zal vinden van 28 februari tot en met 4 maart 2018 in Apeldoorn, Nederland.

Matthijs Büchli is opgenomen in de selectie voor de keirin en de teamsprint. Büchli was al succesvol op de WK met een zilveren medaille op de teamsprint in 2017 en twee bronzen medailles op de keirin in 2013 en 2014. Daarnaast won Büchli vorig seizoen tijdens de Olympische Spelen in Rio een zilveren medaille op de keirin en was dit seizoen tot drie keer winnaar van de keirin op World Cups. Büchli: “De selectie op de teamsprint doet me veel goed. Ik heb heel veel zin om de nationale ploeg daarin te helpen. Ik ben ook heel enthousiast over mijn selectie voor op de keirin, die ik ook een aantal maanden per jaar in Japan rijd. Dat maakt het echter nog specialer om op dit onderdeel mee te mogen doen op het WK in eigen land.”
 
Theo Bos is geselecteerd voor de 1 kilometer tijdrit. De voormalig Nederlands en Europees kampioen op dit onderdeel won al reeds zilver (2016) en brons (2004) op het WK. “Ik ben gedurende het seizoen beter geworden dankzij het programma van de ploeg. Tijdens de wereldbeker in Minsk voelde ik mij al enorm goed. Dit leverde ook de gouden teamsprintmedaille en de bronzen sprintmedaille op. Nu eerst drie weken naar Portugal op trainingskamp en daarna ga ik met vertrouwen naar het WK, waar ik mee hoop te doen om de medailles.”
                                             
Roy van den Berg is geselecteerd voor de teamsprint, waar hij samen met Matthijs Büchli, Jeffrey Hoogland, Harrie Lavreysen en Nils van 't Hoenderdaal uit gaat komen voor Nederland. Van den Berg heeft zich dit seizoen middels de extra competitie die hij bij BEAT gereden heeft, al succesvol op de positie van starter kunnen vestigen met als hoogtepunten de Nederlandse titel, zilver tijdens de wereldbeker in Manchester en een overwinning in Minsk. Van den Berg: “Dit is heel erg mooi. Gezien de resultaten op de afgelopen wereldbekers en het NK loopt alles volgens plan. Ik ben er erg blij mee dat dit geresulteerd heeft in deze selectie en hoop graag mijn steentje bij te dragen voor geweldig resultaat in Apeldoorn.”

#RoadToApeldoorn
De weg die Matthijs Büchli, Roy van den Berg en Theo Bos afgelegd hebben naar de wereldkampioenschappen, is vastgelegd in een documentaireserie genaamd "#RoadToApeldoorn". In de komende vier weken in aanloop naar de wereldkampioenschappen, zullen er vier afleveringen uitgebracht worden die een unieke inkijk bieden in de voorbereidingen van de renners in aanloop naar hun ultieme doel, de 2018 UCI wereldkampioenschappen baanwielrennen in Apeldoorn. Bekijk hier de teaser voor de aankomende aflevering.

Drie dagen BEAT op WK

Deze selectie betekent dat BEAT drie dagen lang vertegenwoordigd zal worden op de wereldkampioenschappen. Op woensdag 28 februari op de teamsprint, donderdag 1 maart op de keirin (zie ook onze ledendag) en zondag 4 maart op de kilometer. Heb jij je kaartjes al binnen? Bestel ze snel!