Bos, Büchli en Van den Berg verlengen bij BEAT Cycling Club

BEAT Cycling Club

Na een succesvol baanseizoen met meerdere medailles op World Cups en nationale kampioenschappen op de teamsprint, sprint en Keirin, is BEAT Cycling Club trots om aan te kondigen dat de contracten met Matthijs Büchli, Theo Bos, Roy van den Berg en coach Tim Veldt zijn verlengd tot en met het voorjaar van 2019 en dat de UCI-licentie opnieuw is aangevraagd voor het komende baanseizoen.

De baanploeg werd dit seizoen opgericht vanuit de clubstructuur van BEAT Cycling Club en behaalde successen op wereldbekers in Pruszkow (goud voor Büchli op de Keirin), Manchester (goud voor Büchli op de Keirin en zilver op de teamsprint) en Minsk (goud voor Büchli en brons voor Theo Bos op de sprint, winst op de Keirin voor Büchli en goud op de teamsprint voor het trio). Deze successen resulteerden in een selectie van alle BEAT renners voor de wereldkampioenschappen baanwielrennen die vanaf 28 februari plaatsvinden in Apeldoorn.

Geert Broekhuizen, medeoprichter van BEAT Cycling Club: “Afgelopen seizoen hebben we als eerste commerciële baanploeg in Nederland, gezamenlijk met de renners, partners en de KNWU, een pioniersrol vervuld om de ploeg op te richten en de mogelijkheden van zo’n commerciële structuur te verkennen. We kijken terug op een succesvol debuutseizoen, waarin we het fundament van de ploeg hebben gelegd. Dit heeft al tot de nodige successen geleid, waarin we leden en partners hebben kunnen enthousiasmeren voor de baansport. Volgend seizoen gaan we werken aan de uitbreiding van het programma en de begeleiding en het realiseren van de ambities van onze renners en het team als geheel. Bij dit alles staat het betrekken van onze clubleden in dit avontuur centraal.”

Renners vol vertrouwen voor komend seizoen

Tim Veldt, die dit jaar zijn debuut maakte als coach bij BEAT: “Ik ben erg tevreden dat we alle renners hebben kunnen behouden voor het aankomende seizoen en ik kijk ernaar uit om mijn steentje bij te dragen aan de verdere ontwikkeling van de ploeg, met het oog op de toekomst. We gaan na de WK baanwielrennen aan de slag met het programma voor komend seizoen, waarbij de wereldbekers, nationale kampioenschappen en wereldkampioenschappen opnieuw belangrijke doelen zijn.” 

Theo Bos geldt als mede-initiatiefnemer van de baanploeg: “Ik ben trots dat we afgelopen seizoen de toegevoegde waarde van een commerciële ploeg hebben kunnen laten zien en dat we kunnen concluderen dat het goed is dat deze ploeg er is, zeker ook gezien de resultaten die we hebben behaald. Daarnaast helpt het om het niveau van het baansprinten naar een hoger plan te tillen doordat er meer ruimte ontstaat voor renners om zich op het hoogste niveau te meten. Dat voelt voor mij persoonlijk toch enigszins als een verplichting. Ik ben erg blij om komend seizoen opnieuw deel uit te maken van het team en de ploeg verder door te bouwen. Ik kijk er enorm naar uit om weer een volgende stap te maken, waarin we hopelijk de lijn van prestaties kunnen doortrekken die we afgelopen seizoen hebben ingezet." 

Matthijs Büchli, die in zijn eerste jaar met BEAT vier wereldbekeroverwinningen behaalde en Nederlands kampioen op de Keirin, sprint en teamsprint werd: “Ik ben heel blij dat ik heb kunnen verlengen bij BEAT. Ik denk dat de resultaten van ons eerste seizoen boven verwachting waren. Ik wil deze lijn doortrekken, zodat we volgend jaar opnieuw successen kunnen behalen. De sfeer in de ploeg is top en het doet ons dan ook goed dat we alle drie hebben bijgetekend. We hopen met BEAT hard te rijden tijdens het aankomende wereldbekerseizoen en ons op de lange termijn zo optimaal mogelijk voor kunnen bereiden op de Olympische Spelen van 2020 in Tokyo.”

Roy van den Berg kende een sterk 2017 bij BEAT, met als resultaat een bronzen medaille op het EK teamsprint en de nationale titel op dat onderdeel: “We zijn vorig jaar met z’n allen dit avontuur aangegaan en dat is mij super goed bevallen. Ik vind het dus geweldig om te verlengen bij BEAT. Ik heb alle vertrouwen dat wij ons in aanloop naar komend seizoen nog meer gaan ontwikkelen, wat moet resulteren in nóg betere prestaties."