Bouw mee aan de revolutie in de wielersport

Geert Broekhuizen

In de komende weken nemen oprichters Geert Broekhuizen en Edwin Gulickx je verder mee in de ambities van BEAT Cycling Club. Waarom is zo’n club nou nodig voor de wielersport? Wat zijn de ambities? Wat voor toegevoegde waarde heeft het voor jou als wielrenner of fan? Te beginnen bij een terugblik en voorbeschouwing.

Na enkele lastige jaren lijkt de wielersport populairder dan ooit. Kijk maar eens in je eigen omgeving: je fietst zelf of je kent wel iemand die fietst. Wielerevenementen voor recreanten, zoals de Ronde van Vlaanderen, Amstel Gold Race en Marmotte, raken steeds eerder uitverkocht en ook over de belangstelling voor ‘de grote koersen’ op tv heeft de sport niets te klagen.

Desalniettemin staat het voortbestaan van professionele ploegen ieder jaar weer op het spel. Deze onvoorspelbare situatie heeft de wielersport mede aan zichzelf te wijten. ln de wielersport draait het te veel om de zichtbaarheid van sponsoren. Als die wegvallen, moet een ploeg weer op zoek naar een sponsor. Of in het ergste geval verdwijnt de ploeg geheel van het toneel. Continuïteit en een herkenbare identiteit lijken een utopie geworden in een wereldwijde sport die zo geliefd is bij zoveel mensen.

Het DNA van een club

Waarom komt deze situatie bijna nooit voor in sporten als voetbal of hockey? Het antwoord is eenvoudig te geven: professionele voetbal- of hockeyploegen zijn voortgekomen uit een clubstructuur waarbij de identiteit van de club is ontstaan vanuit haar leden. Waarden als ‘teamgeest, daadkracht en sportiviteit’ worden uitgedragen door de leden en fans, en vormen op die manier het natuurlijke DNA van de club. En dat is vaak een drijfveer voor een bedrijf om zich daaraan te verbinden. Ze kunnen zich identificeren met waar de club voor staat. Natuurlijk krijgt een bedrijf hier onder meer naamsbekendheid voor terug, maar de club zal nooit afhankelijk worden van de desbetreffende partner. Hierdoor blijft de unieke clubidentiteit gewaarborgd, de leden en fans staan immers voorop. 

Het geloof in een clubstructuur

Daarom is BEAT Cycling Club ontstaan: wij geloven in een clubstructuur waaruit een professionele wielerploeg voortkomt. Juist door deze duurzame aanpak in de wielersport kunnen we meer waarde bieden. De clubstructuur bestaat uit fans, fietsers, partners en professionele wielerploegen. Samen bouwen we aan een eigen clubidentiteit, gefundeerd op verschillende waarden als winnen, rebels, cool, enthousiast en kwaliteit. BEAT Cycling Club moet een club zijn waar fans, fietsers en bedrijven zich in herkennen en bij willen aansluiten.

Relevante en waardevolle benefits

Inmiddels hebben al velen de weg gevonden naar het lidmaatschap van BEAT Cycling Club. Fans, fietsers en partners die net als wij geloven in deze revolutionaire verandering, die blijvende impact heeft op de internationale wielerwereld. En dat terwijl dit nog maar een voortraject is richting het volledige aanbod voor onze leden. 

Vanaf 2018 biedt het lidmaatschap relevante en waardevolle benefits. Zo kunnen fans onder meer rekenen op exclusieve behind the scenes en kunnen de wedstrijden van dichtbij meemaken Fietsers ontvangen een persoonlijk DNA-profiel op het online platform met trainingstips en programma’s en kunnen deelnemen aan unieke evenementen waar ook profs aansluiten. Of je nu fan, fietser of partner bent, als lid kun je invloed uitoefenen op het beleid van BEAT Cycling Club door te stemmen op beslissingen die een impact hebben op de toekomst van de club.

Bedrijven zien wij als partners en kunnen dan ook echt meedoen met de club. Wij bieden ze programma’s die hen helpen met het creëren van betrokkenheid en gezondheid van medewerkers binnen hun bedrijf. Ook bieden we ze nieuwe connecties en toegang tot onze andere leden en partners. 

Totdat deze lidmaatschappen in 2018 worden gelanceerd, kun je daar als pionier op dit moment al je stempel op drukken. Je wordt allereerst op de hoogte gehouden van de laatste inside information en uitgenodigd voor diverse evenementen om mee te denken. Maar misschien wil je wel zelf een activiteit (mede)organiseren, onderdelen van het lidmaatschap uitwerken in een projectgroep of met jouw kennis een ander specifiek punt aanpakken. Juist dán kunnen wij jouw bijdrage als pionier goed gebruiken. 

We heten je van harte welkom bij BEAT Cycling Club, want alleen samen bouwen we een wielerclub die op weg is naar:

1. een actieve club voor fans, fietsers en partners;
2. professionele wielerploegen op het hoogste niveau;
3. een duurzame verandering die blijvende impact heeft op de internationale wielerwereld.

Heb je naar aanleiding van deze blog vragen? Je kunt Geert bereiken via geert@beatcycling.club