Büchli pakt eerste overwinning seizoen voor baanploeg

BEAT Cycling Club

Matthijs Büchli heeft vandaag de sprint gewonnen op het internationale sprinttoernooi Japan Track Cup. De Nederlands kampioen zette in de kwalificatie met 9.656 de snelste tijd neer. Theo Bos plaatste zich ook voor de kwartfinales door de vierde tijd neer te zetten van 9.806.

Overtuigende Büchli zegeviert

In de kwartfinale moest Büchli het opnemen tegen Mitchell, waar Bos tegen Schmid de strijd aan ging. Büchli won de heat overtuigend en plaatste zich voor de halve finale. Bos moest het onderspit delven tegen Schmid. In de halve finale mocht Büchli het opnemen tegen Schmidt waar Matthijs ogenschijnlijk zonder moeite van wist te winnen. In de finale moest Büchli het opnemen tegen de Fransman Sébastien Vigier. In een spetterende finale ging Matthijs er met de overwinning vandoor wat de eerste overwinning in een UCI koers voor de BEAT baanploeg in het nieuwe seizoen oplevert. Theo Bos werd vijfde.

Matthijs over zijn koers: “Het was een goede dag vandaag. Ik had me vandaag alleen op de sprint gefocust want had de ambitie om het Nederlands record te rijden, dat mis ik helaas op 1 hondertste, dat is eigenlijk het enige minpuntje want ik rij wel een PR. Ik ben blij dat ik opnieuw heb laten zien dat ik ook kan sprinten. Overwinning is al op zak, dus ga relaxed the komende twee dagen in.”

Bos ook al sterk op de keirin

Eerder op de dag werd Theo Bos 7e op de Keirin. Deze wedstrijd werd gewonnen door de Japanner Yuta Wakimoto.

Zaterdag en zondag staan de Keirin en de Sprint opnieuw op het programma voor onze clubgenoten.

Meer weten over onze baanploeg? Lees meer.