Coach Veldt rekent op successen in “bijzonder seizoen”

BEAT Cycling Club

In aanloop naar het baanseizoen 2018/2019 veranderen er een aantal zaken in de manier waarop commerciële en nationale ploegen de wereldbekers afwerken. Waarom en wat heeft dit voor impact voor BEAT? Coach Tim Veldt neemt je mee in zijn voorbeschouwing!

Tim Veldt: “We gaan nu een bijzonder seizoen tegemoet, waarin we niet alleen focussen op een succesvolle wereldbekercyclus, maar ook op het kwalificatieproject voor de Olympische Zomerspelen van 2020 in Tokio. Middels het draaien van een ijzersterke wereldbekercyclus en veel resultaten hopen we direct succes te combineren met succes op de lange termijn.

 Het zwaartepunt van deze wereldbekercyclus zal liggen op de wereldbeker van Berlijn (van 30 november tot en met 2 december 2018), aldus coach Tim Veldt: “Tijdens de eerste twee wereldbekers is het voor onze ploeg een beetje aftasten en terug in het ritme komen. Pas in Milton zullen de heren samen een teamsprint rijden, dan kunnen we nog niet verwachten dat alles in één keer perfect loopt. Dat maakt dat, na een goed trainingsblok tussen de wereldbekers van Milton en Berlijn, de derde wereldbeker een realistisch doel is om te pieken.

“Matthijs Büchli zal als kopman fungeren voor de sprint en Keirin gedurende dit seizoen. Afgelopen seizoen heeft Büchli bewezen dat hij in beide onderdelen hoge ogen kan gooien op de UCI wereldbekers en op die manier kan hij punten gaan sparen voor de Nederlandse ploeg richting Tokio.

“Roy van den Berg zal zijn focus op de teamsprint houden. Nadat hij op de wereldkampioenschappen in Apeldoorn niet opgesteld werd, heeft hij zich vol overgave ingezet om zijn plek op de teamsprint opnieuw te gaan verdienen. Door goede tijden neer te zetten en optimaal te presteren op de wereldbekers wil hij zijn plek als starter in de teamsprint voor de aankomende wereldkampioenschappen vaststellen.

 “Tot slot zal Theo Bos dit seizoen wederom ingaan met een focus op de kilometer tijdrit. Waar hij open in de teamsprint zal stappen, zal hij absoluut zoeken naar dat laatste extra stapje op de kilometer. Samen met Roy zal Theo op de wereldbekers de lege plekken op de sprint en Keirin opvullen, als Matthijs Büchli die niet zal vullen. Afgelopen zomer heeft Theo Bos op de 200m sprint in Japan al een tijd van 9,80 seconden later noteren. Dat toont aan dat hij heel goed in vorm is en gecombineerd met het tactisch inzicht dat hij in de 1-op-1 ritten daarna kan inzetten, kan hij ver komen in de sprinttoernooien op de wereldbekers.

 “Wat supermooi is aan dit nieuwe seizoen is de toevoeging van de twee dames Laurine van Riessen en Nicky Degrendele. Twee bloedsnelle sprintsters, één Nederlands kampioene op de sprint en Keirin en één wereldkampioene op dat laatste onderdeel, zorgen er voor dat BEAT een nog uitgebreider programma kan draaien. Laurine van Riessen heeft afgelopen seizoen al meegedraaid met de ploeg, doordat zij af en toe bij ons in de box zat en van onze coaching en verzorging kon genieten. Afgelopen jaar heeft ze al podiumplekken op de wereldbekers gepakt en het doel is dat dit seizoen weer te doen. De progressie van afgelopen jaar moet doorgetrokken worden door dit seizoen, vooral ook met oog op Tokio. Dit seizoen draait vooral om ervaring opdoen binnen onze structuur en die ervaring zeker op de sprint bevestigen met podia.

 “Nicky Degrendele is een hele interessante renster en toevoeging aan onze structuur. Dat zij wereldkampioene op de Keirin is geworden getuigt van meer dan alleen talent; ik ben zelfs van mening dat zij ondanks haar jonge leeftijd nog wel veel aan ons kan leren. Ook al presteert Degrendele op dit moment zeer stabiel op de Keirin, zij heeft nog wel een stap te zetten op de individuele sprint. Het is ook belangrijk voor haar om stabiel punten te gaan pakken tijdens de wereldbekers, omdat zij als enige Belgische sprintster wel punten moet gaan pakken voor haar land in aanloop naar de Olympische Spelen. In Parijs zal zij al begeleid worden door ons en op de wereldbeker van Berlijn kennen wij elkaar dan al iets beter, waardoor we dat ook bij haar als hoofddoel kunnen gaan stellen.“

 Wil jij lid worden van dezelfde club als de BEAT baanrenners en zo helpen hun seizoen en de ontwikkeling in de sport te ondersteunen? Meld je aan als BEAT-lid!