De transferperiode: nieuwe renners aantrekken

BEAT Cycling Club

De transferperiode is al een tijdje begonnen en de eerste verschuivingen worden nu zichtbaar. Vanaf 1 augustus mogen ploegen transfers bekend gaan maken, maar dit is natuurlijk niet waar het begint. Er zit een heel proces achter, renners komen en gaan, maar hoe werkt dit nou precies? Vandaag deel 2: het aantrekken van nieuwe renners.

Nieuwe renners aantrekken

Een transferperiode gaat natuurlijk niet alleen over vertrekkende renners. We trekken ook nieuwe renners aan, met als doel om de wegploeg in de breedte te versterken. Hiervoor worden natuurlijk vele koersen en renners voor in de gaten gehouden, maar renners komen ook vanuit zichzelf naar ons toe. We kijken naar renners op clubniveau die een stap hogerop aankunnen, Continentaal niveau, maar ook Pro-Continentaal niveau.

De BEAT factor

Het belangrijkste is dat deze renners bij BEAT passen. Dit houdt in, zouden zij een goede ambassadeur voor de club en onze partners zijn. Maar wat ook enorm belangrijk is, zijn hun sociale kwaliteiten. Dit houdt in dat ze online én offline van waarde kunnen zijn voor onze clubgenoten. Wat natuurlijk ook enorm belangrijk is, is kunnen ze hard fietsen en zien we toekomst in deze renner?

Het proces

Als een renner voldoet aan deze eisen word hij gepolst. De renner wordt dan uitgenodigd voor een eerste gesprek. Hier maken we kennis met de renner en spreken zowel de renner, als de club hun verwachtingen en doelen uit. Op deze manier is het direct duidelijk wat er van beide kanten verwacht wordt. Als dit gesprek positief verloopt komt er een vervolggesprek. Tijdens dit gesprek wordt er verder gekeken en doet de club een contractvoorstel. De renner krijgt dan natuurlijk even de tijd om deze door te nemen en na te denken. In het beste geval tekent de renner een aantal dagen later zijn contract en schittert hij het volgende seizoen in onze kleuren!

Vanaf volgende week hoor je welke renners in 2019 de BEAT wegploeg komen versterken. Dus stay tuned...