Een periode van ‘’rust’’ voor onze wegploeg

BEAT Cycling Club

Waar vandaag – 17 juli 2018 – de eerste bergetappe van de Tour de France wordt verreden, doen onze mannen het voor een periode van drie weken rustig aan. Even opladen voor de tweede seizoenshelft. Er staan dus geen koersen op het programma. Dat wordt even afkicken dus voor degenen die ons op de voet volgden… Maar wat doen de renners nu eigenlijk in zo’n ‘’rustperiode’’?

Geen tijd voor rust

Waar de een blij is met even ''relatieve rust'', gaat de ander juist vollebak trainen om richting een nieuwe vormpiek te werken. Zo ook Aksel. Hij wil zijn conditie aanscherpen richting de komende wedstrijden met het EK als hoogtepunt. Hij zei dan ook dat hij in deze periode eigenlijk alleen maar zal trainen. Ook Danny blijft hard aan het werk. Voor hem staan er, naast trainingen, criteriums op het menu. In Frankrijk is Bas momenteel druk bezig alle KOM’s op te rapen in de Alpen. Hij fietste deze week onder anderen een indrukwekkende rit van 190 kilometer over de Alpenreuzen met maar liefst 5100 hoogtemeters!

Profteam-coördinator Theo Maucher over de reden voor een periode zonder koersen. “Door ons drukke rooster konden we - gezien de grootte van de ploeg - alleen een programma met lage flexibiliteit voor de rijders per individu maken. We hadden deze rustperiode nodig om met alle renners tegelijk op te laden en goed te kunnen trainen. Vanaf begin augustus staat er namelijk weer een druk en lastig programma voor ons klaar.”

Bewuste ontspanning

Natuurlijk is er voor sommige renners naast de training ook nog ruimte voor andere activiteiten. Zo geniet Wesley van zijn welverdiende rust op de camping. Even ontspannen! Wel liet hij middels een foto weten gezond bezig te blijven met stokbrood en tomaatjes. Naast vakantie was er ook reden voor een feestje: Alex vierde een aantal dagen na zijn knappe prestatie in de GP Albert Fauville zijn 21e verjaardag. Wie ook aan een bar te vinden was is Piotr. Alleen niet voor feest: hij bezocht een workshop over focussen in onze clubhub Fausto!

Aan de rustperiode komt snel een einde! Vanaf augustus is het weer alle hens aan dek. Wij kijken er naar uit! Jij ook?

Ben je nog geen lid en word je enthousiast van BEAT? Lees hier meer over het lidmaatschap of word direct lid van onze club! Je kunt al gratis ''Basis lid'' worden.