Eerste podiumplaats is een feit!

BEAT Cycling Club

Fantastisch! Een mijlpaal in de geschiedenis van onze club. De allereerste podiumplaats in een internationale koers. Na een sterk optreden van de gehele wegploeg reed Aksel naar een derde plek.

Een stralende zon boven Dalen verklapte al dat het een mooie dag ging zijn voor de club. Meteen nadat de vlag voor de officiële start omlaag ging werd er aanvallend gekoerst. Al snel onstond er een mooie kopgroep van 19 renners met hierin Daan Hoeyberghs, Alex Mengoulas en Aksel Nõmmela. 

Na een tussensprint van het peloton werd deze kopgroep bijgehaald en werd er verschillende keren gedemarreerd. De basis voor de beslissende kopgroep werd op 125 kilometer gelegd. Na een ontsnapping van 4 renners sloten erna nog eens 3 renners aan. Naarmate de meet dichter kwam, kwamen er ook nog vanuit het peloton verschillende aanvallen van kleinere groepjes waaronder het treintje met Aksel Nõmmela. Deze aanvallen zouden uiteindelijk samentroepen in 1 kopgroep van 14 leiders die gingen sprinten voor de overwinning. Op 2km van het einde volgde een late uitval van Stef Krul die strandde op de meet. Want daarachter werd de sprint al van ver ingezet. Uiteindelijk wist Aksel Nõmmela zich naar een derde plek te sprinten.

Race coach Wilbert: “In het eerste deel van de koers hadden we controle over de wedstrijd met 3 renners in de kopgroep van 20. Het was jammer dat de groep niet wat meer ruimte nam. Daarna kwamen we in de problemen met een harde val van Alex, pech en renners te ver van achter. In de finale zag het er niet goed uit maar Aksel wist de sprong te maken naar voren en voor de overwinning te koersen. Met de 3de plek mogen we als team content zijn en leren we verder in onze #RoadToBEAT.”

Uitslag PWZ Zuidenveld Tour (1.2)

1.  Stek Krul Metec   4:28:04
2.  Maarten van Trijp      DESTIL ''
3.  Aksel Nõmmela BEAT Cycling Club      ''
4.  Yoeri Havik  Vlasman CT ''
5.  Jens Reynders Leopard  ''
31.  Piotr Havik BEAT Cycling Club +02:25
38. Daan Hoeyberghs BEAT Cycling Club ''
       
   
   

Morgen opnieuw aan de bak!

Woon je in de buurt van de startplek in Stein? Kom dan gerust langs. Vanaf 12:00 aan de Havenstraat 11 in Stein. De koers is live te volgen via Eurosport, L1 en Lokale Omroep Stein. Ook via ons Instagram kanaal neemt Sam Vinck je mee achter de schermen bij de koers.