Gaan wij een vrouwenploeg beginnen?

BEAT Cycling Club

De komst van Laurine van Riessen heeft veel positieve reacties teweeg gebracht. Omdat zij de eerste dame is binnen onze profploegen, ontvingen wij ook enkele vragen over onze toekomstambities in het vrouwenwielrennen. ‘’Gaan jullie een vrouwenploeg starten?’’ Tijd om hierop te reageren!

Wij zijn ontzettend trots om Laurine nu clubgenoot te kunnen noemen. Met haar missie om, na een Olympische medaille in het langebaanschaatsen op de spelen van Vancouver in 2010, voor eremetaal te gaan op de Olympische spelen van Tokyo in 2020 (als eerste Nederlandse ooit) inspireert zij clubgenoten en fans. Daarmee past zij perfect bij onze visie op profsport, waarbij de profploegen waarde geven aan het lidmaatschap. Binnen onze club wordt Laurine, net als Roy, Matthijs en Theo, professioneel begeleid door het performance team van de baanploeg.

De omstandigheden maakten het mogelijk om Laurine te verwelkomen als eerste dame binnen onze profploegen, net zoals de omstandigheden het mogelijk maakten om in 2017 de baanploeg te lanceren en om begin dit jaar te starten met een continentale wielerploeg. Met omstandigheden bedoelen we de groei van het aantal leden binnen de club (want ja, onze leden en partners maken de club mogelijk). Stapje voor stapje kunnen we verder bouwen aan onze club waarmee we willen uitgroeien tot een toonaangevende en stabiele wielerclub met teams op het allerhoogste niveau. Natuurlijk hoort hier op termijn een vrouwenploeg bij.

Dus, past een vrouwenploeg bij BEAT? Absoluut! Hebben we de ambitie om ooit een vrouwenploeg op te richten vanuit de club? Zeker! Wanneer? Wanneer de omstandigheden het toelaten.