Hoe bepaal je wat je eet op de fiets?

BEAT Cycling Club

Het onderwerp ‘’voeding’’ is onwijs trending. Zowel voor wielrenners, andere sporters als in de breedte van de maatschappij. Er is onwijs veel over bekend. Zelfs zoveel, dat je soms door de bomen het bos niet meer ziet! Aan de andere kant is er ook nog heel veel niet bekend. Een ding staat vast: voeding is onwijs belangrijk, ook als het gaat om fietsprestaties. Daarom geven wij je aan de hand van een drietal pakketten, die wij samen met Duursport.nl hebben samengesteld, tips over welke voeding je het beste kunt gebruiken voor jouw fietsdoel. Ook onze voedingsdeskundige Rob van der Werf heeft per pakket gekeken bij welke trainingsdoeleinden dit het beste past.

Voor de zondagsrijder

Je fietst niet heel vaak. Meestal één en misschien soms twee keer per week. Misschien herken jij je in dit profiel. Voor deze groep – te typeren als ‘’zondagsrijders’’ (zonder de intentie dit spottend te bedoelen, uiteraard) – is het BEAT Cycling Club Starter Pack ideaal. Met dit pakket maak je kennis met de basisproducten van Isostar en heb je de juiste producten om je bij je wekelijkse ritjes te ondersteunen, onderschrijft ook onze voedingsdeskundige Rob.

Voor de KOM-hunter

Pak jij het iets fanatieker aan, zit je net wat vaker op de fiets en schrik je niet van een toertocht van 100+ kilometer? Dan vergt jouw voedingsplan net iets meer strategie. Voor een langere tocht is het bijvoorbeeld raadzaam om de dag van tevoren veel goede koolhydraten te eten. De ochtend van de dag waarop jij wil presteren moet je vooral niet teveel vezels eten. Tijdens je wedstrijd, tocht of ultieme jacht naar die felbegeerde KOM op Strava is het belangrijk om goed te eten. Tijdens het begin van de tocht kun je het beste sportrepen nuttigen. Wanneer je wat langer op de fiets zit en je lichaam steeds meer moeite krijgt om energie te leveren kan je ‘’snelle suikers’’ in de vorm van gelletjes tot je nemen om nog net even wat dieper te kunnen gaan. De BEAT Cycling Club Energy Deal is voor jou dan het meest geschikt.

Voor de doorgewinterde fietser

Wanneer fietsen echt een onderdeel is van je dagelijkse routine wordt voeding – en vooral herstel – nóg belangrijker. Door goede ondersteuning van zowel koolhydraten (voor energie) als voldoende eiwitten (voor het herstel) gaan jouw prestaties er significant op vooruit. Bijvoorbeeld in voorbereiding op een Grandfondo of Cyclo als de Marmotte is voeding van cruciaal belang om het maximale uit je eigen prestaties te halen. Een sportvoedingspakket met voldoende variatie aan energiebronnen maar ook eiwitpoeder geven jou het herstelvermogen en de energie om voor een topprestatie te gaan. Hierbij kan de BEAT Cycling Club Performance Deal jou helpen.

Check snel onze Club Store of Duursport.nl voor de pakketten!

Ben je lid van BEAT? Check snel je mail voor de Club Update van 5 augustus, daarin vind je namelijk een kortingscode voor de pakketten!