Hoe jij BEAT Clubkampioen 2018 wordt

BEAT Cycling Club

Verleden week maakten wij de locatie van het BEAT Clubkampioenschap 2018 bekend. Op de accommodatie van wielervereniging DRC De Mol in Dordrecht gaan we er een onvergetelijke editie van maken. Maar hoe zit de vork in de spreekwoordelijke steel als het gaat om het veroveren van de titel ‘’Clubkampioen 2018’’? Hoog tijd om alvast een tipje van de sluier op te lichten en alvast een beetje uit de school te klappen over het sportieve programma.

De clubkampioen is een goede allrounder

De nieuwe clubkampioen beschikt – naast over een goed stel benen – over tactisch inzicht, een behoorlijke dosis wielerkennis maar ook over zelfkennis. Zo zijn het niet enkel de sterkste wielrenners die meestrijden om de titel, maar is het de beste allrounder die zich straks bekroont ziet worden tot clubkampioen. Er zijn 5 onderdelen waar je punten kunt verdienen voor het combinatieklassement. Daarnaast wordt het kampioenschap zo opgezet dat je niet overal de beste in hoeft te zijn om mee te strijden voor de eindoverwinning.

De onderdelen voor het combinatieklassement

Het projectteam van het BEAT Clubkampioenschap is de details nog aan het uitwerken, maar je kunt de volgende onderdelen verwachten tijdens het clubkampioenschap:

Piekwattage-challenge
Schroef je sprintbenen onder voor de piekwattage-challenge. Geen race tegen de klok maar een race tegen het tosti-ijzer, de bureaulamp en de wasmachine! Hoeveel watt trap jij?

Pitstop-challenge
Een echte kampioen kent zijn materiaal en kan zichzelf redden als dat nodig is. Je hoeft geen volleert mechanieker te zijn, maar hoe snel ben jij – in geval van ‘’malleur’’ – weer op weg (of hoe snel kan jij een ander weer op pad helpen)?

Zelfkennistijdrit
Een race tegen de klok én tegen jezelf. Letterlijk. Het gaat bij de zelfkennistijdrit namelijk niet alleen om de tijd, maar ook over de mate waarin jij je eigen tijd van tevoren kunt inschatten. Voorspel je jouw tijd goed? Dan scoor je extra veel punten. Je hoeft dus zeker niet per se de snelste te zijn om veel punten te scoren op dit onderdeel!

Omnium
Een criterium, sprintwedstrijd of een puntenkoers? De exacte invulling onthullen wij binnenkort, maar het staat vast dat het Clubkampioenschap bol komt te staan van koers! Met de geur van rugnummers en ingevette benen, snelle planga’s en witte koerssokken (of juist zwarte?) trekken de deelnemers – uiteraard correct gesoigneerd – ten strijde. Piek jij ook op 6 oktober?

Wielerquiz
De deelnemers worden ook op het gebied van kennis over de wielersport op de proef gesteld. Imponeer jij je vrienden op menig verjaardag met anekdotes over vroegere tijden, de laatste nieuwtjes of materiaal? Zet dan zeker in op dit onderdeel.

Een programma voor iedereen

Kortom, het BEAT Clubkampioenschap biedt een divers programma voor elke wielrenner. Reserveer hier jouw ticket voor deelname aan het BEAT Clubkampioenschap. Ook voor mensen die niet mee doen aan het combinatieklassement is er die dag voldoende te beleven! Bijvoorbeeld tijdens een nieuwe editie van Café BEAT wordt er met onder anderen verschillende renners en stafleden teruggeblikt op het afgelopen seizoen. Ook zijn er workshops die je in jouw voordeel kunt gebruiken.

Word jij enthousiast om mee te doen maar ben je nog geen BEAT lid? Word vandaag nog lid van onze club! Als Premium lid geniet je van vele voordelen en kan je deelnemen aan allerlei evenementen. Als gratis Basis lid blijf jij altijd op de hoogte van de ontwikkelingen van onze club.