HomeRide 2017: 500 km in 24h voor het Ronald McDonald!

Rutger te Grotenhuis

Wat eind april nog een onmogelijke opgave leek is vorige week geëindigd in een overweldigend succes: met 8 andere renners en meer dan 10 begeleiders reed ik de HomeRide 2017 en haalden we als team BEAT Rebel 21.000 euro op voor het Ronald McDonald kinderfonds. Wat een mooi evenement!

Als ‘ervaringsdeskundige’ (in 2014 mocht ik zelf een week verblijven in een Ronald McDonald huis) hoefde ik niet lang na te denken toen mijn zwager Ralph me vroeg mee te rijden in zijn team voor de HomeRide 2017. Daar waar ik in eerste instantie van plan was ‘slechts’ 300 km voor m’n rekening te nemen besloot ik na een rondje IJsselmeer eind mei me toch aan te sluiten bij de andere 3 ‘full riders’ uit ons team en in te zetten op de volle 500 km in slechts 24 uur.

En zo ging ik vorige week zaterdag om 12:15 uur van start in het centrum van Utrecht. De strategie was simpel: blik op oneindig, stug doortrappen, en vooral niet denken aan de kilometers die nog zouden volgen. De weergoden waren ons allerminst gunstig gezind. Al na een paar kilometer kwam de regen naar beneden en dat bleef nog lang zo... Op zich geen probleem, maar na 1,5 maand fantastisch fietsweer had de timing van de weersomslag beter gekund; het asfalt werd spekglad. Zoals in een echte koers werd er de eerste 50 kilometer ‘lekker’ onrustig gekoerst. Die combinatie maakte dat ik al na 25 km over het asfalt schoof. Fijn, nog slechts 475 km te gaan…

Achteraf bleek ik wat dat betreft verborgen talenten te hebben (ik kreeg nog 2 asfaltschuivers cadeau), maar m’n strategie bood soelaas: blik op oneindig en doortrappen. Zo zou de route ons brengen van Utrecht naar Zwolle, Nijmegen, Tilburg, Rotterdam, Haarlem, om uiteindelijk op zondag rond het middaguur weer te finishen in Utrecht. Op de tussenstops was de boel super strak georganiseerd. Onze begeleiders volgden ons met de BEAT bus en een touringcar, en zorgden er voor dat we goed naar binnen werden geloodst, het eten klaar stond en telefoons en navigatie meteen konden worden ingeplugd. Dat gaf ons als fietsers de ruimte om even de beentjes te strekken, kleding te wisselen en waar mogelijk een paar minuten slaap te pakken.

Zwaar was het vooral in de etappe Tilburg naar Rotterdam. Maar de frisse regen en enthousiaste supporters (ja, ook ‘s nachts!) hielden ons wakker. Met het opkomen van de zon werd het vanaf Rotterdam allemaal een stuk makkelijker en de laatste etappe van 75 km was met eindelijk droog weer een peuleschil. Niets vergeleken bij de ‘strijd’ van de families die in de Ronald McDonald huizen verblijven. ‘Home is where your heart is’. Dat hebben we gevoeld. Niet alleen op de fiets, maar ook door de overweldigende hoeveelheid aan donaties. Een ervaring om nooit meer te vergeten. BEAT Rebel rules!