Kan ik het niveau aan in Mallorca?

BEAT Cycling Club

BEAT Travel Mallorca zit bijna vol! Er zijn nog maar 4 plekjes te vergeven voor deze geweldig mooie trainingsweek naar dit prachtige fietseiland. Sta jij ook op het punt van boeken, maar twijfel je nog of het iets voor jou is? Lees dan zeker even door!

Naast wegrenners Piotr Havik en Daan Hoeyberghs, bestaat de professionele begeleiding deze week ook uit trainer en race coach van de BEAT wegploeg: Wilbert Broekhuizen. Wilbert heeft als coach ervaring met wielrenners van alle niveau's, van het maken van afgemeten trainingsplannen tot aan het organiseren van trainingen op de openbare weg. Dat maakt hem bij uitstek degene die jou alles kan vertellen over deze trainingsweek!

Wilbert, waar richten we ons deze week op?
"Omdat we begin februari op trainingskamp gaan, is de week gericht op het vergroten van het duurvermogen. Dit is voor iedereen relevant, van toerfietsers tot aan professionals als Piotr en Daan. Daarom ligt de nadruk op langere duurtrainingen en een aantal intervallen heuvelop", begint Broekhuizen.

Hoe gaat dat er ongeveer uit zien?
"Nadat je woensdag even kort kunt losrijden, rijden we van donderdag tot en met zaterdag opbouwende duurritten van minimaal drie uur. Op zondag houden we dan een (relatieve) rustdag, waarna we op maandag een kortere intervaltraining doen. Op dinsdag ronden we de week af met een laatste lange duurtraining. Uiteraard houden we rekening met de weersomstandigheden, bij de uiteindelijke invulling van de week."

Hoe zorgen we ervoor dat iedereen het niveau aan kan?
"We hebben voldoende mogelijkheden om hiervoor te zorgen. Zo passeren de lange duurtrainingen telkens na ongeveer drie uur langs onze accommodatie. Wanneer je te vermoeid bent of als wedstrijdrenner juist baat hebt bij kortere trainingen, is dit het ideale moment om af te slaan. De anderen rijden dan nog één of twee uur door.

Samen uit, samen thuis, staat voorop tijdens deze week. Dat betekent dus dat we bovenop de bergen op elkaar wachten en dat we twee snelheidsgroepen maken wanneer het nodig is. Daarvoor hebben we voldoende ervaren begeleiders mee. Wanneer we intervallen gaan doen, rijden we meerdere keren één heuvel op of rijden we rondjes op een klein parcours." 

Zijn er nog andere redenen waarom onze clubgenoten deze reis niet mogen missen?
"Ja! In de weken voorafgaand aan de reis zoeken we contact met je op om je beter te leren kennen. Zo krijgen we een beeld van jouw ervaring, niveau en welke doelstellingen je hebt. Op basis daarvan adviseer ik je hoe je hier zo goed mogelijk invulling aan kunt geven tijdens de trip. 

Daarnaast bieden we elke ochtend de mogelijkheid aan om je dag te beginnen met een sessie stretching en core stability, het perfecte begin van je dag. En uiteindelijk gaat het om het allerbelangrijkste: lol hebben met elkaar! En bij BEAT Cycling Club zit dat eigenlijk altijd goed."

Ga je mee naar Mallorca? Boek snel je ticket, voordat ze op zijn!