Knappe prestatie tussen grote ploegen!

BEAT Cycling Club

Vandaag stond de GP Jef Scherens – Rondom Leuven op het programma, een UCI 1.1 koers met een aantal grote World-Tour ploegen aan de start en een lastig heuvelachtig parcours. Niet gemakkelijk dus!

Sterke sprint van Aksel

De koers begon rustig, een groep van 5 vluchters vormde de kopgroep van de dag en het peloton zorgde ervoor dat het verschil niet te groot werd. De controle lag bij de World-Tour ploegen en onze clubgenoten wisten de ploeg lang compleet te houden. Op 7 ronden van het einde begon de koers al hard te worden, in het peloton ging de snelheid omhoog en de eerste aanvallen kwamen. Op 2 ronden van het einde besloot Piotr het te proberen, hij wist net niet de overstap naar de koplopers van dat moment te maken en liet zich terugzakken naar het peloton. Daar zat Aksel klaar voor de sprint, want daar kwam het uiteindelijk op aan. De aanvallers werden ingerekend en we gingen de laatste kilometers in met een uitgedund peloton. Aksel wist zichzelf goed te positioneren en sprintte heel sterk naar een 5e plaats!

“Niet opgeven, blijven vechten”

Aksel was erg tevreden met zijn resultaat na een hele zware dag: “Het begon al vroeg vandaag, op zo’n 7 ronden van het einde ging het ineens al heel erg hard en dat maakte het heel zwaar. Op de hellingen had ik het erg moeilijk, maar ik bleef tegen mezelf zeggen niet opgeven, blijven vechten en ik wist dat ik het kon. Piotr, Daniël en Alex brachten me steeds goed in positie wat het ook makkelijker maakte om voorin te blijven. Uiteindelijk werd het sprinten en dacht ik we gaan er gewoon voor en zien wel wat het resultaat wordt. 5e is een heel mooi resultaat waar ik heel erg tevreden mee ben!” zegt een blije Aksel.

Ademproblemen voor Piotr

“Voor het team en voor Aksel is dit een hele mooie prestatie” begint de vermoeide Piotr. “Zelf had ik het heel erg zwaar in de laatste 2 ronden, ik kwam steeds adem tekort en wist daardoor gewoon niet mijn draai meer te vinden. Ik probeerde nog een keer te counteren, maar het peloton kwam al heel snel en ik liet me terugzakken. Vanaf daar werd het alleen maar lastiger. Waar ik eerst makkelijk het wiel van de jongens van Trek kon houden, lukte het gewoon niet zo lekker meer. En ook in de afdaling kon ik niet op adem komen. Uiteindelijk verzuurde ik gewoon door het zuurstoftekort. Gelukkig bracht Alex Aksel steeds goed in positie en kon Aksel met een sterke sprint een knappe 5e plaats behalen.”

Tevreden terugkijken op het weekend

Ook ploegleider Egon is erg tevreden met het resultaat van vandaag en afgelopen vrijdag: “Het was een hele moeilijke koers, vooral het laatste uur/anderhalf uur. De mannen zaten er toen nog met zijn allen bij, wat heel sterk is. Het was een hele sterk bezette koers vandaag en we moesten pas laat met een paar man passen. Aksel wist een hele sterke sprint te rijden en uiteindelijk 5e te worden, wat echt knap is. Vrijdag wisten we nog met 3 man in de top-30 te eindigen, vandaag met 1 man in de top-5. Dat kan je toch beter hebben, maar we hebben gewoon allebei de dagen heel sterk gereden en mogen tevreden terugkijken op allebei de koersen.”

Kom naar het BEAT Clubkampioenschap!

Wil jij onze profrenners ontmoeten? Kom naar het BEAT Clubkampioenschap op 6 oktober 2018! Doe mee aan het combinatieklassement, woon verschillende workshops bij en stel al jouw vragen aan de profrenners en onze stafleden.