Knappe prestaties tussen de toppers!

BEAT Cycling Club

Vandaag waren we in Lichtervelde voor de Omloop van het Houtland. Een zware UCI 1.1 koers met een sterk deelnemersveld. De wind speelde een belangrijke rol vandaag en het was afzien voor de jongens.

Aanvallende koers

De koers begon met een kopgroep waarin we onder andere clubgenoot Daniël terugzagen. Hun verschil werd snel groter en met de zelfde snelheid ook weer kleiner. Uiteindelijk werden ze ingerekend en kreeg Daniël het lastig in de staart van het peloton. Op dat moment was het waaieren geblazen, iets wat meerdere keren gebeurde deze koers. Toen de waaiers van Piotr en de andere clubgenoten weer samen kwamen zat Piotr niet meer geïsoleerd. Hij besloot aan te vallen, maar toen hij zag dat hij niemand meekreeg liet hij zich terugvallen. Er volgden meerdere aanvallen, waarvan eentje het bijna leek te halen. Maar op niet ver van het einde werd ook deze aanval ingerekend. Het woord was aan de sprinters. En na een ietwat chaotische sprint voor de ploeg werd Aksel 6e, een topprestatie in dit deelnemersveld, zo liet Aksel onder andere Boy van Poppel achter zich!

Solo van 50 kilometer heeft geen zin

Piotr reed een aanvallende koers, maar zag uiteindelijk niemand mee springen met zijn eigen poging. “Het was met 5 ronden te gaan, wat in dit geval 50 kilometer van het einde is. Maar dat is gewoon te gek voor een solo. Als het nu 30 kilometer was had het meer nut gehad. Aanvallen is ook gewoon goed voor de publiciteit, maar dit was nutteloos. De controle van Lotto-Soudal en Trek Segafredo was gewoon heel erg goed, dus ik liet me terugzakken. Ik sprong nog mee het groepje achter Keukeleire, maar de samenwerking was niet goed en toen de sprintersteams de controle overpakten werden we weer ingerekend. Het was nog even spannend door de tegenwind, maar uiteindelijk werd het sprinten. Ik deed de lead-out voor Aksel, dat werd uiteindelijk wat chaotisch door wat miscommunicatie en de trein van Lotto-Soudal sprong ineens nog onderdoor. Dan word je 6e, dat is een heel knap resultaat. Helaas is het geen podium, wie weet wat er met een goede lead-out en communicatie nog meer had ingezeten.”  Aldus een sterke Piotr.

Trots op de ploeg na een zwaar seizoen

Het seizoen komt al richting zijn eind en het was heel erg zwaar. Het is dus enorm knap wat de jongens nu nog neerzetten, vindt ook onze ploegleider Egon: “Het was een hele mooie, maar lastige wedstrijd. Uiteindelijk hadden we twee man mee in de eerste groep en wordt Aksel 6e. Dat had anders kunnen lopen met een betere communicatie, maar we mogen heel erg trots zijn op dit resultaat. Ik vind dat de jongens het dit seizoen heel erg goed hebben gedaan en we mogen echt trots zijn op wat we dit seizoen hebben bereikt. We hebben veel koersen gehad, met een kleine groep. Dat gaat er dus echt insluipen, maar de jongens zijn nog steeds sterk, dat is goed om te zien.”  Zegt een trotse Egon.

 Word jij enthousiast van onze club en ben je nog geen lid? Word direct lid of lees meer over onze club