Komt er een BEAT Ride bij mij in de buurt?

BEAT Cycling Club

Tijd voor een korte update over de BEAT Rides!

Twee weken geleden schreven we hier onze ideeën over deze ritjes die in de toekomst het kloppende hart zullen vormen van onze club. De bottom line: BEAT organiseert zelf enkele ‘grotere’ BEAT Rides in het jaar en we helpen leden met het opzetten van laagdrempelige lokale BEAT Rides. Over dat laatste kregen we afgelopen tijd regelmatig de vraag: ‘Komt er een BEAT Ride bij mij in de buurt?’.

Stap voor stap naar een breed aanbod
We hebben nog een aantal stappen te gaan voor de BEAT Rides verspreid zijn door heel Nederland en België. Dit jaar staat in het teken van zoveel mogelijk dingen testen en leren! De komende maanden ligt het initiatief voor lokale BEAT Rides grotendeels bij de leden. Heb jij zin om alleen of met clubgenoten de handschoen op te pakken om dit te organiseren of te coördineren? Dan gaan we graag met je aan de slag!

Komt er nou een BEAT Ride bij mij in de buurt?
Dat ligt eraan! Misschien heb je het geluk dat er in jouw buurt clubgenoten zijn die meehelpen deze Rides op te zetten of misschien ben je zelf wel de kartrekker. Maar we kunnen ons ook goed voorstellen dat jij niet in de gelegenheid bent om hier de kar te trekken. In dat geval zul je nog een klein beetje geduld moeten hebben.

We hebben vanuit veel verschillende plekken reacties ontvangen van BEAT-leden die een steentje willen bijdragen. In de komende periode nemen we met hen contact op over mogelijke volgende stappen. In de evenementenkalender zie je al ritten verschijnen in Rotterdam, Amsterdam en Schoonhoven. Andere concrete plannen komen inmiddels uit de hoek van Groningen, Zwolle en Twente en er volgt nog meer!

En daarna?
Dit jaar gaan we dus veel leren over BEAT Rides! Wat moet het concept worden van een BEAT Ride? Hoe lang duren deze? Wie coördineren dit? En zo zullen we nog antwoorden vinden op tientallen andere vragen. Op basis daarvan kunnen we weer concrete plannen maken om de BEAT Rides volgend jaar volgens vaste formules te organiseren. En daarom vroegen we de vorige keer ook alvast naar jullie visie op dit soort ritjes!

Wat zeggen BEAT leden over BEAT Rides?
In het vorige artikel over de BEAT Rides vroegen we naar jullie visie op dit soort ritjes. Daaruit bleek dat zondag veruit de beste dag is om samen op pad te gaan! Daarachter scoren eigenlijk alle momenten behalve maandag- en vrijdagavond het beste.

Doordeweeks ligt de voorkeur bij ritten van 60 tot 75 kilometer, terwijl in het weekend de afstand gerust opgetrokken mag worden naar 90 tot 105 kilometer.

Wat volgens jullie het allerbelangrijkste is voor de BEAT Rides is dat we variëren met de rondjes. Een drankje achteraf scoort ook hoog. Mooi, want daar houden wij ook van! Nog twee belangrijke aspecten zijn trainingen onder begeleiding en vaste wegkapiteins. Het spreekt dus voor zich dat wij goed gaan nadenken over hoe we dit in de toekomst kunnen faciliteren!

Wil jij ook nog jouw ideeën kwijt over BEAT Rides? Of laten weten dat jij er ook eentje wilt (helpen) te organiseren? Laat het dan weten in het formulier onder dit artikel!