Met BEAT naar de Giro d’Italia van 2022

BEAT Cycling Club

We nemen je mee naar het jaar 2022.

Het is eind januari. BEAT Cycling Club is uitgegroeid tot een internationale club met leden verspreid over heel Europa en daarbuiten. Het is inmiddels het tweede jaar dat BEAT Cycling Club onder een Pro Continentale licentie rijdt. We zijn met de hele selectie in Spanje neergestreken om gezamenlijk het seizoen voor te bereiden. Hier hebben wij samen met partners een trainingslocatie gevestigd waar door onze profploegen en leden gedurende het hele jaar gezamenlijk kunnen trainen.

Samen met clubgenoten, die bij ons een trainingsvakantie hebben geboekt, zitten we aan de lunchtafel. ‘’Goed gereden!’’ zegt Bas Tietema tegen een groepje leden die de wegploeg de gehele ochtendrit vergezelden. ‘’Jullie bleven er zelfs op de lange beklimming bij.’’ De mannen zijn nog maar net gaan zitten of zij krijgen tegelijk een berichtje via de BEAT-app. Nieuwsgierig pakt Piotr Havik zijn telefoon. ‘’Wat! Onze ploeg krijgt een wildcard voor de Giro dit jaar!’’, roept hij enthousiast. Een droom die uitkomt. Wij krijgen een wildcard voor een grote ronde: de Giro d'Italia. Als club met een vaste achterban vanuit een clubstructuur acteren op het hoofdpodium van de wielersport.

Direct na de bekendmaking worden allerlei processen in gang gezet. De afgelopen jaren hebben wij al veel pilots gedaan om leden dichterbij de sport te brengen. Onze eerste deelname aan een grote ronde is de volgende stap in de revolutie. We organiseren projectgroepen met leden om de deelname van onze club aan de Giro tot een nog groter succes te maken. Iedere etappe reist onze crew bijvoorbeeld mee om ergens in de slotkilometers een ‘’BEAT Stadium’’ te bouwen. Leden kunnen hier met elkaar de koers live volgen op een groot scherm en onze renners aanmoedigen als zij voorbij stormen. Leden die vanuit het thuisfront de koers volgen krijgen dagelijks unieke inzichten vanuit de koers. Zij kunnen live meekijken in de ploegleiderswagen en vragen stellen aan de clubreporter die dagelijks live verslag doet via een livestream. Via de BEAT-app kunnen leden zelfs meestemmen over de tactiek van de dag!

Droom jij met ons mee? Help ons dit verhaal verder te schrijven! Hoe zou jij jouw club willen volgen tijdens een grote ronde? Reageer hieronder. Het beste idee van de week wordt beloond met een limited ''BEAT cicletta'' t-shirt. Die is goud waard in 2022!