Mooie resultaten in zware omstandigheden

BEAT Cycling Club

Wat een dag… De weersomstandigheden waren heel erg pittig, maar de jongens van de wegploeg hebben als echte bikkels gereden! Dat resulteerde in twee mooie top-15 noteringen in de Gooikse Pijl en de Duo Normand.

Uitputtingskoers

Het is geen moment droog geweest in Gooik en met het zware parcours en het sterke deelnemersveld werd de Gooikse Pijl dus een waar slagveld. De koers leek al vroeg beslist te zijn, toen de kopgroep een grote voorsprong van meer dan 3 minuten had en deze lang wist te behouden. Maar tegen het einde van de koers liep die voorsprong, door het harde werken van Lotto NL-Jumbo, ineens stevig terug. Uiteindelijk zelfs tot 17 seconden, maar het was net te laat. De koplopers reden toen namelijk al onder de rode vod door. De winst ging dus naar de koplopers, Aksel wist nog naar 15e te sprinten. Een knappe prestatie in deze omstandigheden!

Ploegleider Wilbert keek terug op een zware koers: “Het wat een zeer zware koers met een pittig parcours. Het was koud en nat en dat na een warme periode, dus sommige jongens blokkeren heel snel in zo’n geval. Uiteindelijk merk je dat bij Daan en Danny. Nahom kreeg helaas ook te maken met een valpartij, hij keerde nog terug, maar had gewoon te veel krachten verspild. Aksel en Alex reden heel attent mee met het peloton, maar het peloton kwam jammer genoeg niet meer dichterbij de kopgroep. Uiteindelijk wordt Aksel nog 15e, wat in deze omstandigheden heel knap is. Het waren omstandigheden voor de ‘Flandriens’.”

Vlammen als duo

Een stukje zuidelijker in Frankrijk, wat in dit geval voor de weersomstandigheden niet uitmaakte, stonden Piotr en Daniël aan de start van de Duo Normand. Een koppeltijdrit over een glooiend parcours van 50 kilometer. Deze UCI 1.1 koers kan altijd op een sterk deelnemersveld rekenen en dat was ook dit jaar het geval. Piotr en Daniël deden niet onder aan de tegenstanders en knalden naar een knappe 9e plaats. Ook tijdens de Duo Normand werden de renners begroet met een stevige regenbui, het was dus enorm oppassen. Piotr en Daniël zijn er gelukkig goed uitgekomen en hebben met hun 9e plaats een hele knappe prestatie afgeleverd namens de club!

Daniel en Piotr hebben een mooi en leerzame ervaring gehad: "Voor een negende plek zijn we niet naar Normandië gekomen, ons doel was top vijf, maar dat hebben we helaas niet kunnen realiseren. Het was een zeer zwaar parcours met 620 hoogtemeters binnen 52 kilometer. Door omstandigheden konden we het parcours niet verkennen op de fiets, ook hadden we de wind onderschat en maakte daarom de fout een wiel met een te kleine cassette te kiezen. Waardoor we op een te zware versnelling de heuvels op moesten. We hebben wel alles gegeven wat erin zat en zijn in dit geval strijdend ten onder gegaan. Hier worden we natuurlijk ook weer sterker van."

Word jij enthousiast van onze club en ben je nog geen lid? Word direct lid of lees meer over onze club