Piotr moet blauwe trui inleveren, maar waarom?

BEAT Cycling Club

De Topcompetitie maakte gisteravond bekend dat Piotr Havik zijn blauwe trui, als beste clubrenner, moet inleveren. Bij BEAT Cycling Club zijn wij verbaasd over dit besluit en willen duidelijkheid over de daadwerkelijke reden.

Sinds het begin van het seizoen rijdt Piotr voor zijn vereniging Westland Wil Vooruit in de Topcompetitie. Daarnaast is hij ambassadeur van onze club. Om naast de Topcompetitie zijn ontwikkeling zo goed mogelijk te ondersteunen, komt hij met BEAT uit in kermiskoersen met een prof-B-licentie. Er is een duidelijke grens tussen het rijden voor Westland Wil Vooruit en BEAT, waar beide clubs en Piotr zelf streng op letten. 

Deze structuur is sinds de start van het seizoen ook bekend bij de KNWU. Vandaar dat we met grote verbazing vernemen dat de Topcompetitie, dat onder auspiciën van diezelfde bond wordt gereden, nu heeft besloten Piotr zijn blauwe trui af te nemen.

In een verklaring laat de Topcompetitie weten ‘niet op de hoogte te zijn geweest’ dat Piotr in het bezit is van een prof-B-licentie en daardoor niet in aanmerking komt voor de trui voor beste clubrenner.

De Topcompetitie verder: ‘Wij werden er door verschillende mensen op gewezen en na navraag bij de KNWU bleek het te kloppen. De KNWU beschouwt Piotr Havik als prof en daarom mag hij ook geen clubcompetitie rijden en rijdt hij het NK prof en niet het NK elite.  Omdat de Topcompetitie verreden wordt onder auspiciën van de KNWU volgen we de richtlijnen van de bond hierin.’

De structuur die BEAT met Westland Wil Vooruit en Piotr hebben, is uniek binnen de wielersport. Dit kan verwarring opleveren bij mensen, maar niet bij de KNWU, die dus al sinds het begin van het seizoen op de hoogte is. Dat de Topcompetitie halverwege het seizoen ineens dit besluit neemt, zorgt bij ons voor de nodige vragen. Hoezo wist de Topcompetitie niet vanaf de start dat Piotr ook een prof-B licentie heeft? Waarom wordt dit besluit spontaan halverwege het seizoen genomen? Op welk reglement is dit eigenlijk gebaseerd? 

Een officieel verzoek voor nadere toelichting hebben we inmiddels naar de Topcompetitie verzonden. Ondertussen gaan we door met onze aanpak, en zullen ons sterk maken voor de positie van Piotr, Westland Wil Vooruit, BEAT en voor de veranderingen in het wielerlandschap die de wielrenner en wielerfan ten goede komen.

Piotr mag overigens wel deel blijven nemen aan de Topcompetitie, maar komt alleen niet meer in aanmerking voor de blauwe trui voor beste clubrenner. Piotr legt zich neer bij dit besluit en is extra gemotiveerd om de strijd aan te gaan voor het algemeen klassement, waarin hij momenteel vijfde staat.

Bij BEAT zullen we doorgaan met vragen stellen tot we de juiste antwoorden hebben gekregen vanuit de Topcompetitie en de KNWU. Wordt dus vervolgd.