Recap: goud, brons en een regenboog op de WK in Apeldoorn

BEAT Cycling Club

Afgelopen week vonden de wereldkampioenschappen baanwielrennen in Apeldoorn plaats. Voor BEAT een groot moment, aangezien de gehele baanploeg geselecteerd werd door bondscoach Bill Huck. Het werd uiteindelijk een geweldige week, met goud en een regenboogtrui voor Matthijs Büchli op de teamsprint en brons voor Theo Bos op de kilometer tijdrit!

Woensdag: teamsprint-goud!

Op de woensdagavond was het direct raak voor de Nederlandse teamsprintploeg. Ze wonnen alledrie hun ritten overtuigend om op de eerste dag van de WK direct een viertal regenboogtruien veilig te stellen. Matthijs Büchli kwam in de tweede rit in actie, als derde in de trein, waarmee hij zijn aandeel in de overwinning leverde en een wereldtitel veiligstelde.

Donderdag: teleurstelling op de keirin

De dag erna was minder succesvol voor Matthijs. De keirin-dag (en onze ledendag) begon veelbelovend. Matthijs reed sterk in de eerste twee heats van de dag, maar tijdens de laatste rit zag hij zijn tactische keuze verkeerd uitpakken. Op 2,5 ronde van het eind, nam Matthijs de koppositie over en begon hij hard aan het kleine peloton te trekken. Hiermee hoopte hij een demarrage uit te lokken, die hij vervolgens als lead-out voor de laatste sprint kon gebruiken, maar mede omdat Matthijs als favoriet de finale in ging, reed de rest van het peloton te afwachtend voor zo'n strategie en konden er nog 3 renners voorbij Matthijs sprinten in de laatste 100 meter. Matthijs reageerde teleurgesteld, maar hij snapte waar het verkeerd ging: "Uiteindelijk was het het koersverloop dat mij vierde deed worden. De eerste twee ritten voelden geweldig, maar daarme rij je jezelf in een positie die de finale lastig maakt. De finale was gewoon net 50 meter te lang."

Zondag: brons en een nieuw wereldrecord

Op zondag begon het wereldkampioenschap kilometer tijdrit voor Theo Bos, die vooraf als doel gesteld had om het podium te bereiken met een tijd onder de 1 minuut. Hij deed precies dat: met een eerste heat in 59,798 seconden en een finale in 59,955 seconden won Theo brons en behaalde hij zijn gestelde doel. "Uiteindelijk wordt ik derde, met een goede tijd, achter twee renners die absoluut sterker waren. Dan kan je niet anders dan tevreden zijn," aldus Theo Bos na de medailleceremonie. De gouden medaille werd gewonnen door Nederlander Jeffrey Hoogland, in een tijd van 59,459 seconden, een nieuw wereldrecord op zeeniveau. 


Het afgelopen weekend vond ook het debuut van de wegploeg plaats. Lees hier over de Ster van Zwolle en hier over de koers van zondag, Dwars door West Vlaanderen!