Rotterdam Rome Cycling Tour

Rotterdam Rome Cycling Tour

Onder de vlag van de BEAT Cycling Club zullen wij, 12 Rotterdamse studenten, komende zomer van Rotterdam naar Rome fietsen! Het zal een zware tocht worden: in slechts twee weken tijd zullen wij meer dan 2100 kilometer fietsen via de Belgische Ardennen, de Franse Alpen en tot slot de Italiaanse oostkust richting Rome. Maar eerst zullen wij ons de komende maanden omvormen van een (relatief) ongetrainde groep studenten tot een krachtige, geoliede machine.

De afgelopen maanden zijn wij druk bezig geweest de nodige kracht in de benen te krijgen. In januari zijn wij begonnen met meerdere keren per week te spinnen, waar na we in maart de weg op zijn gegaan om ook daar ervaring op te doen. Stelt u zich maar voor: 12 ongetrainde jongens achter elkaar door het Zuid-Hollandse landschap, als jonge honden op (te) hoge snelheden en met veel te veel energieverspilling. Gelukkig hebben we de beelden nog… 

Maar met de juiste motivatie en enthousiasme kom je al een heel eind. Tel daar enkele honderden kilometers op de weg bij op en dan begint het ergens op te lijken. Inmiddels fietsen wij bijna wekelijks mee in de landelijke fietsronden van NL Tourrides en trainen wij steeds vaker in de omgeving van Rotterdam. Dit heeft tot gevolg dat waar wij ook komen de groen-zwarte BEAT-trein duidelijk zichtbaar is en steeds vaker voor in het peloton kan meedraaien.

Het plezier in de fietssport is voor ons de bindende factor. Waar een half jaar geleden de helft van ons team elkaar nog nauwelijks kende, zien wij elkaar nu meerdere keren per week om een klein rondje te fietsen of een intensieve training uit de benen te stampen.

Het plezier in sport en vooral de mogelijkheid om dit plezier te delen is voor ons erg belangrijk. Daarom zetten wij ons met onze tocht in om dit ook voor anderen mogelijk te maken. Het Fonds Gehandicaptensport zet zich om sport ook toegankelijk te maken voor mensen met zowel lichamelijke als verstandelijke handicaps. De volledige opbrengst van onze tocht – ons doel is om €25.000,- op te halen – gaat naar dit prachtige goede doel. Maar hieover meer in onze volgende blog!

De komende maanden houden wij u allen, lotgenoten in de BEAT community, graag op de hoogte met blogs, vlogs en ander beeldmateriaal. Dit en meer kunt u volgen op Facebook-pagina ‘Rotterdam Rome Cycling Tour 2017’.

 Tot de volgende!