Test Team: Schwalbe tubeless banden!

BEAT Cycling Club

We hebben weer testers nodig! Dit keer gaan we de tubeless banden van Schwalbe testen. De wegploeg reed dit seizoen hun wedstrijden op deze band en zijn enthousiast na deze uitvoerig getest te hebben! Nu is het de beurt aan jou.

Test de band zelf!

Namens Schwalbe hebben wij 2 complete Tubeless-sets (t.w.v. €136,90) gekregen om door leden te laten testen. Het is dan dus ook niet genoodzaakt dat je tubeless-ready wielen hebt. In deze set zit namelijk alles om ervoor te zorgen dat de tubeless band om elke velg past. Dus wil jij kans maken om deze Schwalbe Tubeless-set een maand lang te testen? Vul dan het formulier onder dit artikel in! Aanmelden kan tot en met zondag 16 september en kan deze keer alleen als je Premium lid bent van onze club. Nog geen Premium lid? Meld je dan snel aan!

Waarom tubeless?

Met tubeless banden rijd je minder snel lek. Dit is natuurlijk een hele goede reden voor de wegploeg om met dit soort band te rijden. Hoe vervelend is het niet als je aan het koersen bent en je rijdt lek? Met een beetje geluk kom je nog terug bij de groep, maar dit kost veel energie. Met tubeless banden verklein je de kans op dit soort situaties.

Een goed voorbeeld is de Slag om Norg of Antwerp Port Epic van afgelopen zondag, waar de renners over onverharde wegen worden gestuurd, normaal gesproken is dit een wedstrijd die bol staat van de lekke banden natuurlijk. Twee jaar geleden was de volledige top-10 van de Slag om Norg gevuld met renners die allemaal tubeless reden! En bij de editie van dit jaar heeft de wegploeg van onze club maar liefst 0 lekke banden gehad!

Echt nooit meer lek rijden?

Hoe voorkomt tubeless lekke banden? Doordat je geen binnenband meer hebt, kan je deze dus ook niet lek stoten wanneer je op een steen botst of door een kuil rijdt. Daarnaast is de band door de vloeistof die erin zit volledig luchtdicht en als er ergens een gaatje ontstaat, zorgt de vloeistof ervoor dat dit gat weer wordt opgevuld. De band voorkomt dus echt lek rijden.

Kan een tubeless band nooit lek gaan? Helaas zijn er in het wielrennen nog steeds geen banden die een 100% anti-lek garantie hebben, maar tubeless banden komen in de buurt. Het kan nog altijd gebeuren dat je lek rijdt, maar dit zijn wel weinig voorkomende situaties. Het kan namelijk zijn dat het gat of de inscheuring te groot is om voor de latex vloeistof te dichten. Daarnaast kan het zijn dat de vloeistof verouderd is. Vernieuw deze dan ook om de 2 maanden om dit te voorkomen. De laatste reden is een extreme reden, genaamd ‘burping’. Hierbij schieten de hieldraden van de band los, doordat de klap zo enorm hard is. De lucht verdwijnt dan direct uit de band. Dit moet wel echt een hele harde klap zijn, dit komt dan ook maar heel weinig voor. Lek rijden kan dus wel, maar is een zeldzaam voorval. Onze wegploeg rijdt dus maar al te graag op tubeless banden, om zo de kans op een lekke band zo minimaal mogelijk te houden!

Meld je aan!

Ben je nieuwsgierig en wil je ze zelf testen? Vul het onderstaande formulier dan in!