Twentse vriendengroep kan energie kwijt in BEAT concept

BEAT Cycling Club

In het profwielrennen is de transfermarkt vandaag officieel geopend. Zoals gebruikelijk gaan transfergeruchten al geruime tijd rond, maar mogen deze volgens de regels pas vanaf 1 augustus publiekelijk bekend worden. Ook vanuit de club kunnen we leuk transfernieuws aankondigen!

Al enkele weken is er in de wandelgangen contact tussen een groep fanatieke fietsvrienden uit Twente en het coördinatieteam van BEAT. Volgend jaar gaan zij de clubkleuren onder anderen laten zien in wedstrijden, maar er is meer!

Stapje hogerop na flaneren in Funklasse
Vanuit lokale wielerverenigingen en het plaatselijke Café Koers is een groep ontstaan die al geruime tijd gezamenlijk Funklasse criteriums in de regio rijdt, waarbij het inmiddels ter ziele gegane café wordt vertegenwoordigd. Nu er inmiddels criteriums en klassementen worden gewonnen, willen de mannen een stapje hogerop doen.

Dit doen ze door volgend jaar via BEAT een wedstrijdlicentie aanvragen en in het gekende BEAT-tricot aan de start te verschijnen.

‘Onze eigen wielervereniging is niet aangesloten bij de KNWU dus moesten we een andere oplossing vinden.  Al snel viel ons oog op BEAT Cycling Club. De toffe en nieuwe benadering van de wielersport en het open karakter trok ons aan’, aldus Rick Niehof. ‘ Na een oriënterend gesprek dat Pim Momberg en ik hadden met het team van BEAT wisten we direct dat deze club perfect bij ons past. Het is voor ons de ideale combinatie van koersen, trainen en social rides. Hierbij krijgen we veel vrijheid om onze eigen ideeën en plannen uit te voeren met de ondersteuning van BEAT.’

‘Epic rides’ met een biertje achteraf
Wat onze clubgenoten betreft heeft wielrennen echter veel meer te bieden dan alleen koersen. De groep maakt elkaar enthousiast door met een gevoelstemperatuur van -10 naar Amsterdam te fietsen, een ronde om Twente (220 km) te maken of een eigen Milaan – San Remo uit te tekenen van én naar gelijknamige hotels of cafés.

Waar deze wilde plannen voorheen niet altijd van de grond kwamen, willen zij nu de krachten bundelen met BEAT om deze uitdagingen als BEAT Ride op de evenementenkalender van de club te krijgen. Hou zeker de ontwikkelingen rond Milaan – San Remo in de gaten!

BEAT Ride Twente
Kan het mooier? Ja! De nieuwe BEAT coureurs nemen namelijk ook het heft in handen om een maandelijkse lokale BEAT Ride te organiseren in hun eigen regio. Geweldig nieuws voor clubgenoten uit de omgeving en een mooie manier om nieuwe leden aan de club te verbinden.

Dus kom je uit de buurt van Hengelo/Enschede? Zet dan zondag 2 september alvast in je agenda voor de eerste lokale BEAT Ride in Twente!

Heb jij ook interesse om je samen met je vrienden aan te sluiten bij de club? Stuur dan vrijblijvend een mailtje naar herman@beatcycling.club.