Waanzinnige dag en koers voor BEAT

BEAT Cycling Club

Wat een dag! In een met zon overgoten Brabant werd vandaag Nederlands Kampioenschap wielrennen voor profs verreden. We hebben een mooie koers gezien waarin onze mannen zich hebben laten zien. Piotr was de meest aanvallende renner en bekroonde een super dag met een tiende plaats. Minstens zo mooi was het optreden van BEAT leden aan de zijlijn!

Het was koers

Zoals dat hoort op een kampioenschap was het vandaag met recht een KOERS. In een zinderende finale reed Van Poppel weg uit de kopgroep van 4. Toen hij werd teruggepakt door de drie resterende koplopers sloten Piotr en Koen de Kort aan. In de finale kwam de sterk uitgedunde groep met favorieten weer terug en werd een een sprint der titanen in Hoogerheide. Matthieu van der Poel kwam met een indrukwekkende sprint als eerste over de meet.

De onvermoeibare Havik

Piotr Havik zorgde voor flink wat spektakel. Hij was niet te stoppen vandaag en bleef het proberen. ''De onvermoeibare Havik'', aldus commentator Joris van den Berg in de live-uitzending van de NOS. Een tiende plaats tussen de Nederlandse toppers is een fantastische beloning voor een ongekend sterke koers. "Ik werd wakker vanochtend en dacht dit wordt koers maken. Het is een rondje waar aanvallers beloond worden. Het peloton werd snel uitgedund en ik kon mij steeds goed positioneren. Het BEAT Stadium was natuurlijk een geweldige plek om het te proberen dus ik heb daar een keer vol door getrokken. In de laatste ronde dacht ik even dat we het zouden redden met zes mannen, maar ze kwamen helaas weer terug. Gelukkig had ik nog de benen om een mooie uitslag te rijden in de groepssprint."

BEAT Stadium

Vlakbij de finish expririmenteerden wij dit weekend voor het eerst in de geschiedenis van de club met het ''BEAT Stadium''. Een centrale plek waar wij als club onze leden ontvangen waar van alles te beleven is. Samen je clubgenoten supporteren, de koers beleven en vooral de passie voor de sport delen. Fantastisch dat er veel leden en fans zijn geweest om een feestje te maken van het BEAT Stadium op het Nederlands Kampioenschap! In de toekomst hopen wij dit concept verder te ontwikkelen en wie weet staan we over een paar jaar drie weken lang met een portable BEAT Stadium in Frankrijk! Een ding staat vast: dit was zeker niet de laatste keer dat jullie het BEAT Stadium in actie hebben gezien! Wordt vervolgd...

Uitslag

Positie Renner Ploeg
1 Matthieu van der Poel Corendon - Circus
2 Danny van Poppel LottoNL - Jumbo
3 Ramon Sinkeldam Groupama FDJ
4 Timo Roosen LottoNL - Jumbo
5 Mike Teunissen Team Sunweb
6 Sebastian Langeveld EF Education First
7 Pieter Weening Roompot - Nederlandse Loterij
8 Bas van der Kooij  
9 Dennis van Winden Israel Cycling Academy
10 Piotr Havik BEAT Cycling Club