Wat mag je verwachten van de wegploeg?

BEAT Cycling Club

De BEAT wegploeg is nu ruim twee maanden onderweg en heeft inmiddels acht officiële wedstrijden gereden. Vanaf de lancering van het team afgelopen najaar, heb je op veel manieren kunnen volgen hoe het team is opgebouwd en hoe het de jonge groep op dit moment afgaat. De verhalen gingen over successen, maar ook over het leerproces en het maken van fouten.

Nu breekt er een belangrijke periode aan voor het team. De maand mei gaat een belangrijke periode zijn met veel wedstrijden op het programma! Maar hoe moet je de prestaties en ontwikkelingen van de wegploeg eigenlijk in een bredere context bekijken?

Nieuwe ervaringen opdoen met leden
Team coördinator Theo Maucher heeft de afgelopen periode de wegploeg al grote stappen zien maken. “Renners worden beter, de omkadering wordt beter en de resultaten worden beter. Over het organiseren van een wegploeg hebben we al veel kennis en ervaring binnen onze organisatie, maar wat voor iedereen nieuw is, is het betrekken van leden bij het team. De komende periode is het vooral belangrijk om als organisatie te blijven groeien.” Oprichter Geert Broekhuizen vult hem aan: “Daarom organiseren we bijvoorbeeld ook de Race Pass en Race Meet-ups rond de koersen, om daarvan te leren en onze leden ook rondom de wedstrijden te betrekken.”

De wegploeg als testomgeving
“Je kunt de BEAT wegploeg in die zin beschouwen als een testomgeving van de club.” zegt Broekhuizen. “We hebben onze ambities op de lange termijn al vaker uitgesproken: deelnemen aan de Tour de France. Jarenlange ervaring en nieuwe ideeën komen nu samen in de BEAT wegploeg. Hiermee kunnen we alles finetunen op het vlak van bijvoorbeeld scouting, materiaal en begeleiding. Daarmee leggen we een stevig fundament leggen voor de wegploeg en stomen we ons klaar voor onze grote toekomstambities met de club.”   

Nu begint het pas
Ook race coach Egon van Kessel heeft de nodige verwachtingen van de aankomende wedstrijden. “Aan het begin van het seizoen heb ik al aangegeven dat het eigenlijk pas in mei begint. We hebben nog relatief weinig wedstrijdkilometers in de benen, iets waar we bewust voor hebben gekozen.”

Egon richt zijn peilen op de individuele ontwikkeling van renners en het winnen van wedstrijden: “Tot nu toe moesten we het nog vaak hebben van twee of drie dezelfde renners. Dat maakt het lastiger om mee te zitten als ploeg en zorgt ervoor dat de betere renners veel zelf moeten doen. Dat maakt het verschil tussen winnen en verliezen. Er zijn dus nog een aantal renners die een stap moeten zetten en ik heb er veel vertrouwen in dat dat gaat lukken.”

Voor elkaar door het vuur gaan
Trainer Wilbert Broekhuizen onderstreept dat: “De renners hebben de afgelopen wedstrijden echt nodig gehad om zich aan te passen aan het niveau. Een aantal werken zich nu echt toe naar hun beste vorm.” Waar er nog winst te behalen valt? “De jongens moeten naar elkaar toegroeien, elkaar leren aanvoelen en elkaar leren zien in de koers. Dat gaat elke keer beter.”

Vanuit het hart van de wegploeg ziet wegkapitein Piotr Havik een belangrijke chemie ontstaan in de groep: “Ik vind het belangrijkste dat we voor elkaar door het vuren leren gaan en dat is de afgelopen weken heel erg gegroeid. Zodra die basis er is, heb ik er veel vertrouwen in dat de resultaten straks ook komen.”

Hou die mannen in de gaten
De wegploeg heeft dus nog veel in petto! Volg het verhaal van de wegploeg op de voet via Facebook, Twitter, Instagram en YouTube. Of ga zelf mee naar de koers! Hou daarvoor ook de kanalen in de gaten.