Wegploeg vol energie tijdens eerste weekend

BEAT Cycling Club

Het eerste succes van de BEAT wegploeg van 2019 is al een feit! Het teamweekend was namelijk een geweldige start van het nieuwe seizoen. De wegploeg leerde elkaar goed kennen zette de eerste stap richting een mooi jaar.

Een hecht team wordt gesmeed

Het weekend kende verschillende belangrijke doelstellingen.

Het belangrijkste doel is dat de wegploeg, zowel renners als iedereen daaromheen, elkaar op persoonlijk vlak goed leert kennen. We hebben er maar liefst vijf nieuwe renners bij voor 2019, wat dit aspect nog essentiëler maakt. Via groepsdynamicasessies, trainingen, maar bijvoorbeeld ook samen koken en potjes basketbal, was er al snel sprake van een unieke teamgeest.

Persoonlijke aandacht

Daarnaast is het belangrijk dat de renners en begeleiding ook op individueel niveau hun plannen voor het komende jaar afstemmen. Zo spraken renners met team coördinator Theo Maucher en race coach Egon van Kessel over hun wedstrijdprogramma, met trainer Wilbert Broekhuizen over hun trainingsaanpak en kreeg elke renner het best mogelijke zadel aangemeten met Jacob Wijnstra van partner Vélofysics.

Tot slot kregen alle coureurs met behulp van kledingpartner AGU hun kleding uit de nieuwe lijn teamwear aangemeten.

Ambassadeurs van de club

De wegploeg is geen wielerploeg op zich, maar onderdeel van een club met ontzettend veel leden. Via een uitgebreide presentatie werden alle renners bijgepraat over de club, haar partners en het lidmaatschapsaanbod. De renners zijn de belangrijkste ambassadeurs van de club en worden daarom ook uitgedaagd om op hun eigen manier waarde te leveren aan al hun (potentiële) clubgenoten.

Via individuele gesprekken en een gezamenlijke brainstorm vol inspirerende ideeën, is de eerste stap gezet in de ontwikkeling van tien volwaardige BEAT ambassadeurs die het succes van de club bepalen.

Als echte leden van de club gingen de renners van de wegploeg hun clubgenoten aanmoedigen tijdens het NK teamsprint. Zo zagen ze hun clubgenoten onder anderen brons, zilver en goud pakken!

Werken vanuit passie

De jongens hebben veel zin in volgend seizoen en onze nieuwe aanwinsten waren onder de indruk van onze club. Zo ook Martijn Budding, die met zijn stap van Roompot-Nederlandse Loterij op papier een stap terug doet: “Ik merk nu al dat het hier echt goed geregeld is. Alle mensen die hier zijn, zitten er met veel passie in en willen er echt wat van maken. Dat motiveert mij enorm!

Ook mede oprichter Geert Broekhuizen raakte enthousiast van het teamweekend: “ Het was een heel druk weekend, met een vol programma, maar we mogen zeker terugkijken op een geslaagd teamweekend! “ begint Geert tevreden. “We waren met een grote groep, de combinatie tussen de baan -en wegploeg en alle helpende handen zorgde uiteindelijke voor 25 enthousiastelingen. Tijdens dit weekend hebben we een goede indruk gekregen van de nieuwe renners en een mooie stap gemaakt om van de wegploeg een echte groep te maken.

De renners gaan nu individueel aan de slag met de voorbereidingen voor het aankomende seizoen. Het volgende moment waarop de wegploeg weer samenkomt is het trainingskamp dat aan het begin van 2019 gepland staat.